Sözcü Plus Giriş

MEB, müfredattan evrimi çıkarttı, Evrim Ağacı liseler için evrim dersi vermeye başladı

İnternet üzerinden bilimsel makaleleriyle büyük bir takipçi kitlesine ulaşan ve www.evrimagaci.org adresinden yayın yapan ‘Evrim Ağacı’, yeni müfredata tepki olarak internet üzerinden liselere evrim dersi vermeye başladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:00, 31/07/2017
MEB, müfredattan evrimi çıkarttı, Evrim Ağacı liseler için evrim dersi vermeye başladı

AKP iktidarında evrimin müfredattan çıkarılmasına tepkiler sürerken, evrimagaci.org a ait YouTube kanalından ‘Liseler İçin Evrim'başlığıyla dersler vermeye başladı.

İlk videoya şu not düşüldü: “Bu serimizde, lise müfredatından kaldırılan evrim konusunu, eğitim ve öğretim müfredatının aslen ele alması gereken şekilde ve hatta ötesinde bir şekilde anlatacağız. Bu dersleri gerek görsel, gerekse işitsel olarak takip edebilir ve biyoloji derslerinde öğrendiklerinizi, biyolojik bilimlerin tamamının omurgası olan evrimin ışığında anlamlandırabilirsiniz.”

İlginizi ÇekebilirProf. Dr. Celal Şengör: Sıtma parazitinin direnç kazanması, gözümüzün önünde meydana gelen biyolojik evrimdirProf. Dr. Celal Şengör: Sıtma parazitinin direnç kazanması, gözümüzün önünde meydana gelen biyolojik evrimdir

Sosyal medya hesaplarından biyoloji için evrimin anlatılmasının şart olduğunu dile getiren site yöneticilerinin yaptığı paylaşımlara sosyal medya kullanıcıları büyük destek verdi.

evrim_agaci_3

 

Reha BAŞOĞUL / İSTANBUL

İlginizi ÇekebilirEvrimden cihada...'Devrim ve karşıdevrim'Evrimden cihada...'Devrim ve karşıdevrim'İlginizi ÇekebilirProf. Dr. Zafer Toprak: Atatürk, evrim kuramını savunan H.G. Wells'in 'Dünya Tarihi' kitabını Türkçe'ye çevirtmişti!Prof. Dr. Zafer Toprak: Atatürk, evrim kuramını savunan H.G. Wells'in 'Dünya Tarihi' kitabını Türkçe'ye çevirtmişti!İlginizi ÇekebilirEVRİM dünyanın en büyük bilimsel keşfiEVRİM dünyanın en büyük bilimsel keşfi
Yayınlanma Tarihi:14:40,