Sözcü Plus Giriş

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin hala davet edilmedi

CHP’li Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer’in 7 Eylül’de düzenleyeceği eğitim çalıştayı programı hatalarla dolu olunca MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tepki gösterdi. Birçok kurum ve kişi isminin yanlış yazıldığı programda katılımcılar arasında Tekin de görünüyor. Ancak Sözcü’ye konuşan Tekin, çalıştay için herhangi bir davet almadığını söyledi.

Yurdagül UYGUN
Güncellenme: 17:46, 04/09/2017
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin hala davet edilmedi

CHP Eskişehir Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Gaye Usluer'in 7 Eylül'de Ankara Bilkent Otel'de düzenleyeceği çalıştayda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin katılımcı görünmesine rağmen henüz davet bile edilmedi. Sözcü'ye konuşan Tekin, çalıştaya herhangi bir davet almadığını söyledi.

Müsteşar Yusuf Tekin ile CHP Eskişehir Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Gaye Usluer arasındaki tweet savaşı şöyle: 

g2 g3 g4

Usluer, ‘Eğitimin Üç Şartı Bilimsellik, Laiklik, Adelet' başlıklı çalıştayın programını Pazar günü Twitter adresinden paylaştı. Ancak hazırlanan program yanlışlarla doluydu. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yerine Orhan Sancaktaroğlu yazılırken, Talim Terbiye Kurulu Başkanı yerine Talim Terbiye Genel Müdürü yazıldı. ‘Din Öğretimi Genel Müdürü' yerine ise ‘Din Eğitimi Genel Müdürü' yazıldı.

Programda ayrıca katılımcılar arasında Milli Eğitim Bakanı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı da bulunuyordu. Davetiyenin yayınlanmasının ardından MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Twitter üzerinden açıklama yaparak, “İsim yanlışlıklarını mı, hiç fikrim alınmadan katılımcı olarak yazılmamı mı? çalıştay içeriğini mi? üzgünüm hepsini düzeltecek vaktim yok. Gaye hanım, aslında oturup diğer yanlışları da düzeltecektim ama, hangi birini düzeltebilirim şaştım kaldım:) Gaye hanım bakanlık birimlerinin adını doğru yazabilseydiniz bari? İnternet sitemizde var:)” dedi.

Bunun üzerine Usluer, Twitter'dan “Eğitimin Üç Şartı “Bilimsellik, Adalet, Laiklik” . ( ilk duyuru ham hali olup, hatalar düzeltilmiştir. Panik yapanlar için☺)” paylaşımını ardından da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'le birlikte fotoğraf paylaşarak, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ve Bakan Yardımcımız Orhan Erdem nezdinde MEB ilgili birimlerini Eğitim Çalıştayımıza davet ettik” dedi.

Bu paylaşımların ardından ve düzeltilmiş programda ismi hala katılımcılar arasında bulunan Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin, Sözcü'ye kendisine herhangi bir davet gönderilmediğini söyledi.

Tekin daha sonra Twitter adresinden de açıklama yaparak, Usluer'in yanlışlarını düzeltti. Tekin'in Tweet'leri şöyle: Gene yanlışlarınız var, birini düzeltmenize yardımcı olmak istedim:) Gaye hanım panikle hareket etmeyip dikkatli davranmak gerek. İsterseniz şu linke de bi bakın: https://dogm.meb.gov.tr. Ama daha çok düzeltilecek husus var, biraz daha dikkat lütfen:)”