ÖSYM LYS tercih sonuçları için tarih belli oldu mu? 2017 Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite adayları LYS tercih sonuçları için merakla ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. 2017 LYS Tercih süreci 26 Temmuz'da sona erdi. Üniversite kayıtlarının Temmuz ayına çekilmesi ile ÖSYM'nin LYS tercih sonuçlarını daha erken açıklaması bekleniyor? Peki 2017 üniversite tercih sonuçları için net tarih belli oldu mu?

ÖSYM LYS tercih sonuçları için tarih belli oldu mu? 2017 Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite tercih başvuruları 26 Temmuz tarihinde son bulmuştu. Milyonlarca aday hayalindeki mesleğin eğitimini almak için ilk adımı attı. Şimdi sıra ÖSYM LYS tercih sonuçlarının açıklanmasına gelidi. Veliler de öğrenciler kadar üniversite yerleştirme sonuçlarını merak ediyor. Uzun ve zorlu maraton sona erdi. Sıra sonuçları beklemeye geldi. ÖSYM LYS tercih sonuçları için kesin tarih henüz belli olmuş değil. İşte detaylar…

Birçok öğrencinin eğitim hayatında yeni bir sayfa açacak olan üniversite tercih sonuçlarına kısa bir süre kaldı. Büyük bir merak içinde beklenen üniversite tercih sonuçları ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden yayınlanacak. Tercih sonuçlarının tam olarak hangi tarihte yayınlanacağı henüz belli değil.

2017 LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM LYS tercih başvurularını değerlendirmeye başladı. Bu sürecin ne kadar süreceği ise bilinmiyor. Üniversite tercih sonuçları için net tarih henüz belli değil. Kayıtların erken tarihe çekilmesi ile birlikte LYS tercih sonuçlarının Ağustos ayının ilk haftasından sonra açıklanması bekleniyor. Sonuçlar ais.osym.gov.tr adresinden değil ÖSYM sonuç sayfasından öğrenilecek. LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresindeki Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden ilan edilecek. LYS tercih sonuçları açıklandığı zaman ilgili linke tıklayarak açılan sayfadan T.C. kimlik numarası/YU numarası ve şifre girilerek kontrol edilebilecek.

'26 bin öğrenciye 1 sağlık personeli düşüyor' İlginizi Çekebilir '26 bin öğrenciye 1 sağlık personeli düşüyor'