ALES sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sayfası tıkla ALES sonbahar dönemi sonucu sorgula!

2017 ALES sonuçları, ÖSYM tarafından açıklandı. ALES sonuçları ÖSYM sonuç sayfası olan sonuc.osym.gov.tr adresinde erişime açıldı. 19 Kasım'da yapılan sınavın sonuçları heyecan içinde ALES'e katılan öğrenciler tarafından bekleniyordu. Akademik hayatına devam etmek isteyen adaylar istedikleri puanı alıp almadıklarını artık öğrenebilecek.

ALES sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sayfası tıkla ALES sonbahar dönemi sonucu sorgula!

2017 sonbahar dönemi ALES sonuçları ÖSYM resmi sitesinden açıklandı. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ALES sonuçlarını öğrenebilecek. Öğrenciler ALES'in açıklanmasıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemine akın etti. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’ndan aldıkları sonuçları adaylar artık 5 yıl süre ile kullanabilecek. Haberimizde bulunan linkten ALES sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

ALES SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

ÖSYM'nin tüm sınavları gibi ÖSYM sonuç açıklama sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr/ üzerinden açıklanan ALES sonuçları, TC kimlik numarası ve aday işlemleri şifresi aracılığıyla alınacak. Aşağıdaki link üzerinden ÖSYM'nin sistemine giriş yaparak ALES sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sınav merkezi, sınav kağıtlarını “optik okuyucu” üzerinden değerlendiriyor. Sınav ve yerleştirme sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçlar ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurmalıdırlar. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmaz. Lisansüstü eğitim için büyük önem taşıyan ALES sonuçlarını sabahın ilk saatlerinden itibaren merakla araştıran akademik kariyer hedefindeki adaylar Google üzerinde aramalara başladı. İşte ALES sonuçları...

ÖSYM ALES SINAV SONUCU TIKLA ÖĞREN

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

İŞTE ÖSYM DUYURUSU

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

ales-sonuclari

ALES SONUÇLARI İTİRAZ SÜRECİ VE İTİRAZIN İŞLEME ALINMASI İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER…

İtiraz eden adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir.

Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Loading...