Sözcü Plus Giriş

Mustafa Sabri’nin ismi kaldırıldı

Atatürk düşmanı, Damat Ferit Hükümeti'nin değişmez şeyhülislamı Mustafa Sabri'nin isminin verildiği okulun adı değiştirildi.

Yurdagül UYGUN
14:27 -

Atatürk düşmanı, Kurtuluş Savaşı veren kahramanlara olmadık hainlikleri yapan Damat Ferit Hükümeti’nin değişmez şeyhülislamı Mustafa Sabri’nin adı verilen ve Türkiye’yi ayağa kaldıran okulun adı jet bir kararla değişti. Öğleden sonra reklamcılar gelip branda ile şehidimiz Yakup Akdağ’ın ismini okulun tabelasına astı.

vatanlarlarlar

Milli Eğitim Bakanlığı’nca sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “Tokat’taki imam hatip lisesine Mustafa Sabri adı sehven verilmiştir. Bu durum, okulun adı 24 Temmuz’da vatanı için şehit düşen Yakup Akdağ ismiyle değiştirilerek Şehit Yakup Akdağ İmam Hatip Lisesi olmuştur” denildi.

İLGİLİ HABERMustafa Sabri kimdir? Onun hainliğini en iyi eşi görmüş!Mustafa Sabri kimdir? Onun hainliğini en iyi eşi görmüş!

Şehit Yakup Akdağ kimdir?

Astsubay Yakup Akdağ Siirt Baykan İlçesi Çukurca Köyü kırsalında PKK’lı hainler tarafından düzenlenen saldırıda bu yılın 24 Temmuz’unda şehit düşen dağ gibi bir kahramanımızdı. Tokat’lı olan şehit Akdağ’ın adı doğduğu kentteki okula verildi.

Şehit Yakup Akdağ

Şehit Yakup Akdağ

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:11 27.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more