Sözcü Plus Giriş

Üniversite tercihleri için süre uzatılacak mı? ÖSYM takvimine göre son gün! (ÖSYM)

Üniversite tercihlerini son dakikaya bırakan öğrenciler için telaş günü geldi. Üniversite hayatlarına başlayacak olan öğrenciler sene boyunca çalıştı, YGS ve LYS'de ter döktü ve hedeflerindeki okula yerleşebilmek için tercihlerini yaptı. Üniversite tercih süresi uzatılacak mı? Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:24, 26/07/2017
Üniversite tercihleri için süre uzatılacak mı? ÖSYM takvimine göre son gün! (ÖSYM)

Üniversiteye başlayacak adaylar tercih heyecanını yaşıyor. Eğitim hayatlarındaki en önemli virajlardan birine giren öğrenciler, tercih başvurularının uzayıp uzamayacağını ve tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM’nin resmi takvimine göre tercih başvurularının uzamayacağı ön görülüyor. Peki tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite tercihleri tamamlandı sonuçlar heyecanla bekleniyor. Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklaancak sorusu öğrenciler tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl 10 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçların, bu sene geçtiğimiz seneye göre daha erken bir tarihte açıklanması bekleniyor.

TERCİHLERİ İÇİN KARARSIZ OLANLARA İÇİN SON SAATLER!

Yapılan tercihler, tercih başvuru süresi bitene kadar değiştirilebiliyor. Tercihlerini değiştirmek isteyen öğrencielr için ÖSYM’nin yaptığı açıklama şu şekilde…

ÖSYM'ye bildirmiş olduğunuz tercihlerinizi, tercih süresi içerisinde değiştirebilirsiniz. ÖSYM'ye bildirilmiş olan tercihlerinizi değiştirmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip ediniz:
“Tercih Güncelleme” bölümüne girerek yapılan uyarıları dikkatlice okuyun.
ÖSYM'ye bildirilmiş olan tercihleriniz değişiklik yapabileceğiniz şekilde gösterilecektir. İstemediğiniz bölümün kodunu sildiğinizde o tercihiniz kaldırılmış olacaktır. Sonra eklemek istediğiniz var ise o bölümün kodunu yazmalısınız. Sıralamalarda değişiklik yapmak için bölümün solundaki aşağı veya yukarı tuşlarını kullanabilirsiniz.
Tercih listenizi tamamen iptal edemezsiniz. Sadece ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz.
Çıkan ekranda tercih veya tercihlerinizi kontrol ederek “Başvuru Bilgilerini Kontrol ve İzleme” düğmesine basınız.
Tercihlerinizin sistem tarafından başarıyla alındığına dair mesajı aldıktan sonra “Yazdır” düğmesini tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız.