2015 yılı Ankara ili kurumlar vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

Vergi Haftası çerçevesinde Ankara ili 2015 yılı kurum vergisi rekortmenleri temsilcilerine Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı teşekkür belgeleri Ankara Valisi Ercan Topaca'nın katıldığı törende verildi.

2015 yılı Ankara ili kurumlar vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

2015 yılı Ankara İli Kurumlar Vergisi Rekortmenlerine dün yapılan törenle teşekkür belgeleri verildi. Rekortmenler arasında bulunan T.C Ziraat Bankası, Devlet Hava Meydanları İşletmesi,Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi ve Türk Telekom A.Ş temsilcileri Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı teşekkür belgelerini Ankara Valisi  Ercan Topaca'dan aldı.

Teşekkür Belgesi takdim töreninde konuşan Ercan Topaca, konuşmasının başında, Vergi Haftası’nın ülkemiz için, devletimiz için, milletimiz için, ekonomimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek şunları kaydetti: “Vergi, devlet fonksiyonlarının en başta gelen önemli görevlerindendir. Vergi olmadan devletin hayatiyetini devam ettirmesi, hizmetlerini yapması mümkün değildir. Dolayısıyla bütün devlet çarkının sağlıklı bir şekilde işlemesi için de vergiye ihtiyaç var, gelire ihtiyaç var. Objektif kriterlere uygun bir şekilde; özel sektörün, sanayinin, ticaretin gelişmesini de engellemeyecek oranlarda tespiti devlet hayatında önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.”

Ercan Topaca, “Mükelleflerimiz herhangi bir işlem için, ister ödeme için ister başka bir iş için geldiği zaman lütfen bürokratik işlemlere takılıp kalmadan hızlı bir şekilde işlemlerini yapıp arkadaşlarımızın önünü açmak için gerekeni yapalım. Bizler işleri zorlaştırmak için buralarda değiliz. Bizlerin işi hem devletin işini en süratli, en doğru, en adil şekilde yapmak hem de muhatabımız olan mükelleflere, vatandaşlarımıza işi kolaylaştırmaktır. Bunu yaptığımız zaman devletimize olan borcumuzu bir nebze de olsa ödemiş oluruz. Bugün git, yarın gel, bir daha gel, bir daha gel, böyle bir devlet anlayışı artık günümüzde söz konusu değil. Hele hele vergi işinde, ödemek için geliyorsa insan onu süratli bir şekilde, dakikalar içerisinde işi halledip vergi tahsilatını sonuçlandırmak gerekiyor. Bu işi kolaylaştıralım. Her ne yapıyorsak devlet adına yaptığımız her işi kolay, hızlı, adil ve kanunlarımıza uygun bir şekilde yaparak kolaylaştıralım. Bunu yapmadığımız takdirde işin yavaş gitmesinin de bir maliyeti var. Hem devlet açısından hem de bizden hizmet alan kişiler açısından bir maliyeti var. Dolayısıyla maliyetlerin kontrol altına alınması, düşürülmesi de günümüzün en önemli sorunlarından birisidir. Gerek kamu yönetiminde gerek özel sektörde artık maliyetler çok yüksek. Neden yüksek? Hukuki düzenlemeler, insan hakları, refah düzeyinin çok artmış olması, insanların beklentilerinin artmış olmasından dolayı gerek devletin gerek özel sektörün üstlenmek zorunda olduğu hizmet artmaktadır. Dolayısıyla bu hizmetlerin gerek özel sektör açısından gerek devlet açısından maliyetlerinin düşürülmesi, tasarruflu bir şekilde yapılması da büyük önem taşımaktadır” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...