Adana-Katar arasında direkt uçuşlar başlıyor

Adana-Doha arası haftada üç kez karşılıklı sefer gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Adana-Katar arasında direkt uçuşlar başlıyor

Afrika, Ortadoğu ve tüm dünya pazarlarına Beyrut üzerinden açılmak için yoğun çabalar gösteren ATAK AŞ, yeni hedef olarak son dönemde Türkiye için önemine artıran Katar pazarını hedef olarak belirledi. ATAK A.Ş.’nin Katar projesi çerçevesinde Katar Havayolları’nın 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren Adana-Doha arasında tarifeli olarak haftada üç gün karşılıklı seferlere başlıyor olması da Katar pazarının Adana için önemini artırdı.

BEYRUT’TAN SONRA KATAR

Adana Ticaret Odası ve ATAK Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana’nın ihracat potansiyeli için Katar’ın önemli bir pazar olabileceğini belirterek “Adana’nın ekonomisine doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlama hedefiyle Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı ile kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş. (ATAK
A.Ş.) ekonomik kalkınma hamlesini Beyrut’tan sonra Katar ile sürdürecek. Bu amaçla Adanalı firmaların Katar’ın ihracat kapısını aralayabilmeleri için ATAK A.Ş. olarak gerekli çalışmalara başladık” dedi.

ATAK AŞ Genel Müdürü İlhami Günsel de, Lübnan ile ilişkileri geliştiren Beyrut Turizm ve Ticaret Köprüsü’ne benzer bir projeyi Katar ile ilişkiler için inşa edeceklerini söyledi. Günsel, Kasım ayında başlayacak olan Adana-Doha uçuşlarının Çukurova bölgesi ile Katar arasında ticari ve turistik ilişkiler başlatmak için çok önemli bir avantaj olacağını kaydederek “Katar projesi için Adana’da ve bölgede bulunan kamu ve özel sektör kurumlarıyla ve odalarla işbirliği yapacağız. Katar’a ihraç ürünleri sevkiyatının sorunsuz yapılabilmesi için lojistik firmaları ile görüşmelere şimdiden başladık. Böylelikle hem ticaret hem de turizm için yeni bir kapı açılacak” şeklinde konuştu.

FOREKS

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...