Sözcü Plus Giriş

Adana’da cam filmi yasağını protesto eden modifiyeli otomobil sahibine trafik polisi tarafından cam filmi ve modifikasyon nedeniyle 301 lira para cezası kesildi.  Cam filmi yasağını protesto etmek için sosyal medyada örgütlenen bir grup, otomobilleriyle Çukurova ilçesindeki Turgut Özal Bulvarı’nda buluştu. Ön ve yan camlarında film bulunan, süspansiyon sisteminde de modifikasyon bulunan 01 EGN 63 plakalı, üzerine Türk bayrağı asılmış olan otomobiliyle eyleme katılan Fırat Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, otomobilini güzel hale getirmek için çok fazla para harcadığını, modifikasyona ilgi duyduğunu belirterek cam filmi yasağının kaldırılmasını istedi.

İLGİLİ HABERCam filmi cezası ne kadar? Esnaf da vatandaş da şaşkın! Cam film yasak mı?Cam filmi cezası ne kadar? Esnaf da vatandaş da şaşkın! Cam film yasak mı?

Bulvarın kenarındaki kalabalığı fark eden bir trafik polisi ise Demir’in otomobilindeki modifikasyonlar ile cam filmlerini fark etti. Demir’e 301 lira trafik cezası kesen polis, bir hafta içerisinde cam filmlerinin sökülmesi ve süspansiyon sistemindeki modifikasyonların kaldırılması gerektiğini aktardı. Ceza yemesiyle birlikte protestoyu sonlandıran Demir otomobiline binerek gözden kayboldu.

İLGİLİ HABERCam filmi yasağına karşı 2 günde on binlerce imza... Cam filmi yasağı kalkacak mı?Cam filmi yasağına karşı 2 günde on binlerce imza... Cam filmi yasağı kalkacak mı?

İHA

Son güncelleme: 14:12 28.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more