Altın fiyatlarından kötü haber! Yastık altı yapıyorsanız…

6 Temmuz altın fiyatları belli oldu. Son gelen rakamlara göre; elindeki altını bozmak isteyenlerin beklemesi gerekiyor. Altında mayıs ayından beri ciddi bir yükseliş görülmedi. İşte piyasalardaki son altın fiyatlar...

Altın fiyatlarından kötü haber! Yastık altı yapıyorsanız…

Altın fiyatları yaklaşık 2 aydır düşüş yaşıyor. Elindeki altını bozdurmak isteyenlerin gözü kulağı yükseliş haberlerinde. Ancak altının geçtiğimiz ay başında yukarı doğru ivmesi günlerle sınırlı oldu.

Nisan ayında 154 liradan alıcı bulan gram altın dünü 142.29 ile kapattı. Yatırımcılar altın satmanın değil almanın zamanı olduğunu söylüyor.

Kapalıçarşı'da bugün (06 Temmuz 2017) çeyrek altın 232,85 liradan satılırken altının gramı ise 142.42 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı 1,255 oldu

Altın fiyatlarını tahmin edebilmenin en sağlıklı yolu geçmiş altın fiyatlarının seyrini izlemektir. Konu ile ilgili uzman ve analist görüşleri de doğru karar vermekte yardımcı olabilir

6 Temmuz gram altın fiyatları: Gram altın ne kadar? 06.07.2017 İlginizi Çekebilir 6 Temmuz gram altın fiyatları: Gram altın ne kadar? 06.07.2017

 

ALTIN FED SONRASI KAZANCINI KORUDU

Altın fiyatları, Fed’in son toplantısının tutanaklarının yetkililer arasında bilançonun ne zaman küçültülmeye başlanacağı ve düşük enflasyon ortamında politika stratejisine nasıl yaklaşılacağı konusunda görüş ayrılığı olduğunu göstermesinin ardından sakin bir seyir izledi.

Bloomberg’de yer alan habere göre; spot altın, Kuzey Kore’nin füze denemesinin ardından hem Salı hem de Çarşamba günü yüzde 0.3 artmasının ardından, yüzde 0.1 gerileyerek, Singapur saati ile 10:55’te ons başına 1,226.33 dolarda kaldı.

Singapur’da IG Asia analisti Jingyi Pan, “Piyasada farklı görüşlere ilişkin ‘karışık algılama’ fiyatların yatay seyretmesine neden oluyor,” dedi ve “Altın fiyatları konsolidasyon sürecinde ve bu trend ABD istihdam verisi öncesi devam edebilir” şeklinde görüş bildirdi.

Çin’de Şanghay Altın Borsası’nda işlem gören yüzde 99.99 saflıktaki altının gram fiyatı yüzde 0.1 yükselerek 270.30 yuana çıktı ve Şubat ayından bu yana en düşük kapanış seviyesi yakınındaki seyrini sürdürdü.