Antalya’da kuru fasulye kuyruğu

Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen Çandır Fasulyesi Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. 500 kilo kuru fasulye yemeğinin dağıtıldığı şenlikte uzun kuyruklar oluşurken, yemeğini bitiren vatandaşlar hareketli türkülerle oynadı, fasulye üreticileri ayakta alkışladı.

Antalya’da kuru fasulye kuyruğu

İHA

Konyaaltı Belediyesi'nin Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Yarbaşçandır Mahallesi’ne özgü olan Çandır fasulyesini tanıtmak için bu yıl ilkini düzenlediği ‘Çandır Fasulyesi Şenliği’ Konyaaltı Kent Meydanı'nda başladı. Renkli görüntülere sahne olan fasulye şenliğinde, 5 bin 500 metrekare alandan elde edilen 500 kilo kuru fasulye dev kazanlarda pişirilerek vatandaşlara ikram edildi.

resimid_4344209

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından ikram edilen kuru fasulye yemeğini almak için vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. Dağıtımın ardından sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Ümran Özdemir, birbirinden güzel Anadolu ezgilerinin yer aldığı türküleri seslendirdi. Yemeğini bitiren vatandaşlar ise Özdemir'in seslendirdiği ‘Bu fasulye 7,5 lira' türküsüyle sahne önünde uzun süre oynadı, fasulye üreticileri de alkışlarla eşlik tuttu.

resimid_4344210

Konser sonrası konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir yasasıyla birlikte belediyeye 20 köyün bağlandığını, belediye olarak köylerin kalkınması için projeler ürettiklerini söyledi. 5 bin 500 metrekarelik alanda 500 kilo fasulye üretildiğine dikkat çeken Böcek, kırsal kalkınma projelerini sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

resimid_4344289

Başkan Muhittin Böcek program sonrası fasulyenin üretiminde emeği geçen çiftçilere fasulye tohumu verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...