Sözcü Plus Giriş

Apple film işine giriyor

Apple film stüdyosu almaya hazırlanıyor. Matrix ve Orson Welles'in unutulmaz yapımı Citizen Kane'in çekildiği The Culver Studios için şirket pazarlık masasında.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:24, 02/09/2017

200 milyar doların üzerinde nakit parası olan Apple yeni sektörlerde alım yapmak için uzun zamandır arayışta.

Financial Times’ın haberine göre; Disney’i satın alacağı iddia edilen şirketin şimdi de Hollywood’un ünlü stüdyolarından The Culver Studios’u satın alacağı iddia ediliyor. The Matrix ve Citizen Kane gibi ünlü yapılmarın çekildiği stüdyonun satışı için Apple veya stüdyo açıklama yapmayı reddetti.

Orson Welles'in hem yönetip hem oynadığı yapım Citizen Kane sinema tarihinin efsaneleri arasında yer alıyor.

Orson Welles’in hem yönetip hem oynadığı yapım Citizen Kane sinema tarihinin efsaneleri arasında yer alıyor.

Youtube’un kendi internet dizisini çekmesi Amazon’un Manchester by the Sea ile Oscar kazanmasının ardından Apple’ın da sinema sektörüne geç de olsa sağlam bir adım atması bekleniyordu. The Culver film stüdyosu 32 bin dönümlük alanı ve 13 ses stüdyosu ile ABD’nin en büyük film stüdyolarından biri.

Amazon'un yapımcılığını üstlendiği Manchester by the Sea en iyi erkek oyuncu alanında Casey Affleck'e Oscar kazandırmıştı.

Amazon’un yapımcılığını üstlendiği Manchester by the Sea en iyi erkek oyuncu alanında Casey Affleck’e Oscar kazandırmıştı.

Apple’ın bu ay içerisinde bir televizyon şirketi kurduğunu açıklaması bekleniyor. Kendine has dijital platforma sahip olacak Apple’ın bu yatırımının tek başına Fortune 100 listesine gireceği belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:23,