Sözcü Plus Giriş

Araçlarda cam filmi yasağı başladı… TÜVTÜRK ‘ağır kusur’ dedi! Cam filmin cezası ne kadar olacak?

Araçlarda cam filmi yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyardı. TÜVTÜRK cam filmi ve sonradan boyanmış camlI araçların muayeneden geçemeyeceğini açıkladı. Kusurlar tablosunda yapılan güncellemeye göre daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek.

19:43 -
Araçlarda cam filmi yasağı başladı… TÜVTÜRK ‘ağır kusur’ dedi! Cam filmin cezası ne kadar olacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini arıyor.

AĞIR KUSUR SAYILACAK

TÜVTÜRK'ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosu güncellendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile ilgili değişiklik 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur' olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur' sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.

İLGİLİ HABERCam filmi cezası ne kadar? Cam filmi olan araç muayeneden geçer mi? Cam filmini ruhsata işleme detayları...Cam filmi cezası ne kadar? Cam filmi olan araç muayeneden geçer mi? Cam filmini ruhsata işleme detayları...

 

İLGİLİ HABERCam filmine yasak geldiCam filmine yasak geldi

 

İLGİLİ HABERAdanalılar cam filmi yasağını protesto ettiAdanalılar cam filmi yasağını protesto etti
Son güncelleme: 19:44 01.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more