Sözcü Plus Giriş

Armut.com’dan, yeni girişim: Rahat Taşın

Armut.com, nakliye alanındaki yeni girişimi “Rahat Taşın” ile taşınma sürecini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme sözü veriyor.

16:51 -
Armut.com’dan, yeni girişim: Rahat Taşın

Yeni bir eve taşınmak, heyecan verici olduğu kadar zorlu bir süreç. Nakliye, bu sürecin en yorucu noktalarından. Rahat Taşın, taşınma sürecindeki sorunları teknolojiyi ve bu alandaki deneyimini kullanarak çözüyor.

Akıllı taşınma formu dolduran kullanıcılar evin detaylarına göre taşınma fiyatının nasıl değiştiğini anlık olarak görebiliyor.

Armut.com CEO'su Başak Taşpınar Değim, Rahat Taşın lansmanından dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtti. Değim sözlerine şöyle devam etti: “Tüketicilerin ihtiyaçlarına ve elimizdeki dataya bakarak sektörde şu anda olmayan bir iş modeliyle, bu alanda kişilere özel bir çözüm sunabileceğimizi fark ettik. Ekibimiz dinamik bir fiyat algoritması geliştirdi. En iyi nakliyecileri belli bir eleme sürecinden geçirerek sistemimize dahil ettik, şu anda 72 nakliye iş ortağımız var. Anında rezervasyon garantisi ve kredi kartıyla ödeme kolaylığı gibi avantajlar sunduk. Nakliye sektöründe bir ilk olan bu iş modeliyle hedefimiz oldukça büyük. Yılda yaklaşık 2.5 milyon taşınma gerçekleşiyor. Şu anda taşınmaların %6'sında online kanallar üzerinden nakliyeci bulunuyor. Bu hacmin çok büyük bir oranı zaten Armut'ta. Rahat Taşın'la birlikte bu oranı önümüzdeki 3 yılda 2'ye katlamayı ve Türkiye'de online kanallardan nakliyeci bulunarak gerçekleşen her 3 taşınmadan 1'ini Rahat Taşın'la yapmayı hedefliyoruz.”

Rahat Taşın, en çok taşınma hareketliliğinin olduğu illeri, ortalama taşınma fiyatlarını, İstanbul, Ankara ve İzmir'de ilçe kırılımında taşınma hareketlerini ve taşınma alışkanlıklarımızı ayrıntılı olarak paylaşıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more