Sözcü Plus Giriş

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Davos’ta özel oturuma katılacak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek cuma günü Davos'ta konuşacak. Şimşek burada üç oturumda konuşmacı olacak. Ayrıca Türkiye için özel düzenlenecek sohbet oturumunda soruları yanıtlayacak.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:46, 18/01/2017
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Davos’ta özel oturuma katılacak

Dünyanın önde gelen isimleri Davos’ta konuşmalarını yapmaya başladı. Türkiye’yi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci zirvede temsil edecek.

Şimşek bugün Davos’a hareket etti. Şimşek “G20 Gündemi: Yeni Büyüme Yolu Planlaması”, “Suriye ve Irak: Anlaşmazlığı Bitirme” ve Türkiye için özel düzenlenecek “Türkiye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'le Sohbet” başlıklı oturumlarda konuşacak.

davos1

UMARIM İNSANLAR BENİ ŞİMDİ DİNLİYORDUR

IMF Başkanı Christina Lagarde ise zirvede yaptığı konuşmada ekonomik eşitsizliğe vurgu yaparken, “Yıllar önce burada eşitsizlikten söz ederken ekonomistler tarafından eleştiriliyordum. Umarım insanlar beni şimdi dinliyorlardır” dedi. Lagarde, “Düşük büyüme, daha fazla eşitsizlik ve daha fazla şeffaflık. Bence gelişmiş ülkelerdeki orta sınıfın krizi için bunlar iyi maddeler” diye konuştu.

davos2

‘RUSYA İLİŞKİLERİ BOZMAYA ÇALIŞIYOR’

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ise zirvede gerçekleştirdiği konuşmada, “Rusya liberal düzene en büyük tehdit. Moskova Avrupa Birliği ile ilişkileri bozmaya çalışıyor” ifadesini kulladı.

Davos'a gelen özel jetler park halinde. Foto: REUTERS

Davos’a gelen özel jetler park halinde. Foto: REUTERS

İlginizi ÇekebilirDavos heyecanı başladıDavos heyecanı başladı
Yayınlanma Tarihi:14:37,