Sözcü Plus Giriş

Bayram tatili için yunan adalarına gideni kınıyorum

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde, Yunan adalarına giden yerli turistleri kınadığını söyledi.

Kamil ELİBOL
09:35 -
Bayram tatili için yunan adalarına gideni kınıyorum

Seçim bölgesi Aydın'da konuşan Depboylu, turizm sektörünün büyük sıkıntı içinde olduğunu belirterek “Çekilen sıkıntılara bir nebze merhem olur inancıyla verilmiş uzun tatilde, kendi milletine destek yerine Yunan adalarına tatile giderek, adalarımıza asker çıkarmaya ve bu adalarda gövde gösterisi yapmaya cüret eden Yunan ekonomisine destek olmak, yüce Türk milletinin şahsiyetine yakışır bir davranış değildir” dedi. İç turizmin canlanması için uzatılan 10 günlük bayram tatilinde Yunan adalarını tercih eden yerli turistlere tepki gösteren Depboylu şöyle konuştu:

YUNANİSTAN'I DESTEKLEDİLER

“Aydın ilimiz ve çevresinden Yunan ekonomisine destekte bulunurcasına burnumuzun dibindeki Yunan adalarına gidenler, hiç de az değildi. Bayram tatili süresi, iç turizme can suyu katması için uzatılmıştı. Yunanistan, burnumuzun dibindeki adalara askeri çıkarma yapıp işgal niteliğinde adımlar atıyor. Biz ise ülke olarak turizmde bu kadar kötü sezonlar yaşarken, Yunan adalarına turizm maksadıyla seyahat eden yerli turistlerin de kınanması gerekir. Ben bunu doğrudan Yunan ekonomisine destek olarak görüyorum. Bizim bireysel olarak da kendi iç turizmimizdeki canlılığa katkıda bulunmamız şart.” Depboylu ayrıca, bu yıl kruvaziyer gemilerinin gelmemesi nedeniyle Kuşadası esnafının kredilerini ödeyemez duruma geldiğini savundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more