Reklamsız Sözcü

Bayram yaklaştı satışlar patladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde derin dondurucu ve kıyma makinesi satışlarında artış yaşandı.

android-time 12:43
Bayram yaklaştı satışlar patladı
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde derin dondurucu ve kıyma makinesi satışlarında artış yaşandı.

Kurban Bayramı öncesinde derin dondurucu ve kıyma makinesi satışları arttı. Geçen yılın aynı dönemine oranla derin dondurucu satışı 3, kıyma makinesi satışı ise 2 katına çıktı. Derin dondurucuda iller bazında en yüksek satışlar sırasıyla üç büyük ilin ardından Bursa ve Kocaeli'de, kıyma makinesinde ise Gaziantep ve Hatay'da gerçekleşti.

İLGİLİ HABERKurban Bayramı'nda 24 saat kuralına dikkat!Kurban Bayramı'nda 24 saat kuralına dikkat!

Bir online alışveriş sitesinin verilerine göre, Kurban Bayramı öncesi derin dondurucu ve kıyma makinesine olan ilgi arttı. Alışveriş sitesinin 1-22 Ağustos 2017 tarihli satış verilerine göre, derin dondurucuda geçen yılın aynı dönemine kıyasla adet bazında satışlar üç katına çıktı.

KIYMA MAKİNESİ SATIŞLARI İKİ KATINA ÇIKTI

Yine aynı dönemin kıyma makinesi satışları incelendiğinde, geçen yılın aynı dönemine oranla iki kata varan bir artış gözlendi. Derin dondurucu satışında İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Bursa ve Kocaeli geldi. Kıyma makinesi satışında ise Gaziantep ve Hatay, üç büyük ilin ardından satışın yoğunlaştığı iller olarak dikkat çekti.

Bu ürünler haricinde satış artışında dikkat çekenler bıçak bileyici, düdüklü tencere ve saklama kabı oldu. 1-22 Ağustos tarih aralığında geçen yıla oranla bıçak bileyicide yüzde 106, düdüklü tencerede yüzde 78, saklama kabında ise yüzde 53 adet bazında artış kaydedildi.

İHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more