Sözcü Plus Giriş

Bitmeyen yatırımlar protestosu

Gazozu ile ünlü Niğde'de temelleri atılan inşaatların akıbeti belli değil. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde için vaat edilen ancak bir türlü tamamlanmayan projelerin inşaatlarını gezerek hükümeti protesto etti. Havaalanı inşaatı 21 yıl, hastahane inşaatı 2 yıl, spor salonu inşaatı 3 yıl, adliye sarayı inşaatı 2 yıl geçmesine rağmen henüz tamamlanamadı. İşte haberin detayları...

Ali Ekber ERTÜRK
09:12 -
Bitmeyen yatırımlar protestosu

Niğde'de hastaneden adliye sarayına, spor salonundan içme suyu projelerine kadar AKP hükümetlerince başlatılan projeler, yıllar geçmesine rağmen bir türlü bitirilmedi.  Bu konudaki rekor da, temeli AKP iktidarından önce 1996'da atılan  Niğde havaalanı da bulunuyor. 21 yıl önce yapımına başlanan havaalanı bir türlü bitirilemedi.

HASTANE İNŞAATI GECİKTİ

2014 yılının Mayıs ayında yapımına başlanan ve 2015 yılının sonunda tamamlanması planlanan 30 yataklı Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatı aradan 2 yıl geçmesine rağmen bitirilmedi. Sağlık personeli Niğdelilere, Halk Eğitim Merkezi'nin eski binasında 3.5 yıldır sağlık hizmeti vermeye çalışıyor. Yapımına Niğde-Bor yolu üzerinde 2014 yılında başlanan ve 600 gün içinde tamamlanması planlanan spor salonu inşaatı, aradan 3 yıl geçmesine rağmen henüz tamamlanmadı. 12 milyon TL bedelle ihale edilen 3 bin seyirci kapasiteli spor salonu inşaatı kaplumbağa hızıyla ilerliyor. Temeli 2015 yılında atılan ve 700 gün içinde tamamlanacağı açıklanan Niğde Adliye Sarayı'nın inşaatı, aradan 2 yıl geçmesine rağmen henüz tamamlanamadı. Eski Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında 21 bin metrekare kapalı alan üzerinde yapımı devam eden adliye binası durma noktasında.

2

LOJİSTİK KÖY VE CAMİ

250 dönümlük bir alan üzerinde demiryolları yükleme ve taşımalarında kullanılacak Lojistik Köy Projesi hayata geçirilmedi. Onarıma alınacağı söylenen tarihi Sungurbey Camii'nde de onarım başlamadı. 6 yıl önce söz verilen göletlerin çoğunun temeli de atılmadı. Ulukışla İlçesi için vaadedilen su projesinden seçim sonrası vazgeçildi. Çevre felaketi kaynaağı Akkaya Barajı için 10 yıldır çözüm üretilmedi. Ankara Niğde Otoyol ihale süreci sonrası başlanacağının açıklanmasına rağmen bu alanda da bir çalışma bulunmuyor. Aladağlar'dan çıkıp Akdeniz'e akan Ecemiş Suyu'nun Niğde ovalarına verilmesi projesi de başlamadı.

1

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:22 30.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more