Sözcü Plus Giriş

Bu ürünlerin hiçbiri 10 yıl önce yoktu

10 yıl önce hayatımızda olmayan bu ürünler bugün arızalansa hayatımız etkileniyor. Instagram 10 dakika kapalı kalsa yer yerinden oynuyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:50, 01/11/2017
Bu ürünlerin hiçbiri 10 yıl önce yoktu

Artık hayatımızın parçası olan bu teknolojik ürünlerin 10 yıl önce adı bile okunmuyordu. Business Insider 10 yıl önce hayatımızda olmayan fakat bugün arızalandığı zaman bile büyük sorun olan, eksikliği hissedilen uygulama ve cihazları sıraladı… İşte o ürünler…

apple2

iPad: Steve Jobs 7 yıl önce iPad’i tanıtırken, “Bugüne kadar deneyimlediğiniz en kaliteli interneti bu cihazda bulacaksınız” demişti. İpad bugün iş dünyası tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

chrome222

Google Chrome: Internet Explorer’ın en ciddi rakibi olan uygulama tarayıcı teknolojisine getirdiği sadelik ile dikkat çekiyor. Google’ın CEO’su Sundar Pichai geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “Klasik Google anasayfası gibi Chrome hızlı ve temiz” ifadesini kullandı.

samsamsam

Snapchat: 2011 yazında çıkan Snapchat artırılmış gerçeklik teknolojisini basite indirgeyerek akıllı telefonlara sokmayı başardı. Geçen aylarda halka arz olan Snap şu an 18 milyar dolar piyasa değerine sahip.

airbnb

Airbnb: 2008 yılında kurulan Airbnb şu an 31 milyar dolarlık piyasa değeri ile tatile çıkacakların barınma ihtiyaçları için çok önemli bir alternatif haline geldi.

sospops21
Spotify: 2008 yılında kurulan Spotify şu an 140 milyon aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük müzik kutusu durumunda. Firma son yıllarda Sony, BMG ve Universal ile yaptığı işbirlikleri ile platformunu büyütüyor.

12ph21hp21hp

Instagram: Ocak 2008’de piyasaya sürülen Instagram’a ilk gün 25 bin insan kayıt olmuştu. 2012 yılında 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın şu an günlük 200 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

andand

Android: 2007 yılında Google tarafından geliştirilen ve bugün 2 milyar akıllı cihazda kullanılan Android işletim sistemi teknoloji dünyasının olmazsa olmazlarından…

Yayınlanma Tarihi:10:00,