Sözcü Plus Giriş

Cam filmi serbest oldu mu? R43 cam filmi nedir? Bakan’dan cam filmi hakkında son açıklamalar…

Araç sahiplerinin kafası karışık, cam filmi yasağı kalktı mı, yoksa kalkmadı mı sorusunu soran vatandaşlar, cam filmlerini çıkartıp çıkartmayacaklarını araştırıyor. Cam filmi yasak mı? Serbest olan R43 türü camlar hangileri ve nasıl anlaşılır? Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den son günlerin tartışılan konusu cam filmi hakkında açıklama geldi...

14:00 -
Cam filmi serbest oldu mu? R43 cam filmi nedir? Bakan’dan cam filmi hakkında son açıklamalar…

Cam filmi yasak mı, cam filmi serbest kaldı mı? Bu sorular araç sahipleri tarafından merakla araştırılıyor. Cam filmi yasağına takılıp ceza almak istemeyen sürücüler büyük bir merakla cam filmi konusunda araştırmalar yapıyor. R43 türü cam da cam filmi hakkında araştırma yapanların merak ettiği konular arasında göze çarpıyor…

CAM FİLMİ SERBEST OLDU MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Otomobillerdeki cam filmi yasağıyla ilgili olarak konuşan Erdoğan, “Yasak yanlış, mağduriyet olmamalı, gerekli düzenlemenin yapılması için talimat verdim” dedi. Bunun üzerine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den son günlerin tartışılan cam filmi konusu üzerine “Cam filmi yasağını kaldıracak çalışma yapıyoruz” açıklaması geldi.

cam-filmi22

R43 CAM NEDİR?

R43 cam filmi, fabrikadan yeni çıkmış olan araçlara takılan bir cam filmi türüdür. Karartılmış ve opak siyah renginde olan R43 cam filmi, renkli camlar arasında yer almaktadır. Günümüzde trafikte milyonlarca araç bulunmakta ve bu araçların bir kısmı cam filmi kullanmaktadır. Uygulanan cam filmi yasağının ardından vatandaşlar cam filminden ceza yememek için araçlarındaki cam filmlerini söktürmeye başlamıştı. Öte yandan R43 cam filmi de araştırılmaya başlandı.Kendinden cam filmli olarak fabrikadan çıkan araçlardaki cam filmleri, R43 olarak sınıflandırılmaktadır.

Camında fabrika çıkışlı olduğunu belgeleyen 43R yazılı otomobiller cam filmini sökmek zorunda kalmayacak.

Camında fabrika çıkışlı olduğunu belgeleyen 43R yazılı otomobiller cam filmini sökmek zorunda kalmayacak.

CAM FİLMİ RUHSATA İŞLENİR Mİ?

Cam filminin ruhsata işlenmesi mümkün değildir. Yalnızca fabrika çıkışlı karartılmış camların (R43 cam) ruhsata işletilmesi mümkündür. Sonradan takılan cam filmlerinin muayeneden geçmesi mümkün olmadığı gibi ruhsata işlenmesi de olanaksızdır.

Son güncelleme: 14:38 15.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more