CarrefourSA’dan yeni hipermarket

CarrefourSA, Forum İstanbul’da 10 bin metrekarelik alanıyla en yeni hipermarketinin kapılarını açtı.

CarrefourSA’dan yeni hipermarket

Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA, yeni hipermarketini Bayrampaşa'da Forum İstanbul AVM'de 26 Eylül 2017 Salı günü hizmete açtı.

Forum İstanbul CarrefourSA'nın açılış törenine Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı ve CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Ata Köseoğlu, CarrefourSA Genel Müdürü Z. Hakan Ergin ve Hiper Satış Direktörü Şenol Arpacı ile CarrefourSA Yönetim Kurulu Üyeleri ve İcra Kurulu Üyeleri katıldı.

acilis-foto

“CARREFOURSA FARKLI HİZMET VE UYGULAMALARLA BAŞARISINI ARTIRACAK”

Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı ve CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Ata Köseoğlu, Sabancı Topluluğu olarak gıda perakendeciliği sektöründe CarrefourSA gibi önemli bir markayla yeni yatırımlara imza atarak geleceğin perakendeciliğine uzandıklarının altını çizerek şunları dile getirdi: “Sürdürülebilir gelişim vizyonuyla sinerjisi yüksek, dinamik ve etkin bir yapıyla perakende sektöründe faaliyetlerimizi sürdürüyor, yenilikleri takip ederek bu yenilikleri tüketicilere yansıtacak yatırımlara imza atıyoruz. Böylesi bir yapıyla tüketicilerimize daha etkin ve daha verimli bir şekilde hizmet sunmak için yeniliklerle dolu market yatırımlarımızı, tüketici ihtiyaçlarını gözeterek şekillendiriyoruz. Bugüne kadar tüketicilerine sunduğu ve sektör adına örnek ve öncü olan, yenilikleriyle başarıya ulaşan CarrefourSA, farklı hizmet anlayışı ve uygulamalarıyla başarısını artırarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya özen gösteren bir perakende markasıdır.”

carrefour-medya-12

“TÜRKİYE’NİN EN YENİ VE EN TEKNOLOJİK HİPERMARKETELERİNİ HİZMETE AÇTIK”

CarrefourSA Genel Müdürü Z. Hakan Ergin, açılış dolayısıyla yaptığı değerlendirmede CarrefourSA olarak tüketicilerine en kaliteli ürünleri en doğru lokasyonlarda buluşturmaya özen gösterdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Aylık ortalama 2,4 milyon ziyaretçisi olan Forum İstanbul'da yer alan yeni hipermarketimizi tüketicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam 13 milyon TL yatırım ve 180 kişilik bir ekiple hayata geçirdiğimiz Forum İstanbul CarrefourSA, Türkiye'nin en yeni ve en teknolojik hipermarketi olarak tüketicilerimizin aileleriyle birlikte gün boyu tüm ihtiyaçlarını giderebileceği bir yaşam alanı olarak hizmet verecek. Bugüne kadar hep ‘Önce Müşteri' dedik, tüketicilerimizi dinleyip ihtiyaçları analiz ettik, böylelikle market yatırımlarımızı şekillendirdik. Forum İstanbul CarrefourSA'da müşterilerimizin daha önce görmedikleri birçok yenilik ve hizmet noktası yer alıyor; uzmanlık alanımız olan taze gıda, et, balık ve fırın reyonlarının yanı sıra 7'den 70'e hitap eden ve ülkemizde bir ilk olan yenilikleri Forum İstanbul CarrefourSA'da sunuyoruz. Örneğin drone kafesi ile satın aldığınız droneları hemen test edebilecek, yeni nesil motor scooterları marketimizden satın alabilecek ya da kısıtlı bir zaman içinde alışveriş yaptıktan sonra poşetleri taşıyamak yerine eve teslim hizmetimizden faydalanabileceksiniz. Tüm bu hizmetleri, tüketicilerimizi birebir dinleyerek elde ettiğimiz geri dönüşler sonucunda marketlerimizde uygulamaya başladık. Böylece hipermarketlerimizde tüketicilerimize hem günlük yaşamın ihtiyaçlarını hem de her geçen gün gelişen teknolojik ürünleri sunar olduk. Aynı vizyonla tüketicilerimizin ulaşabileceği yeni marketler açarken mevcut marketlerimizi de yenilemeye devam edeceğiz.”

acilis-foto-2

“HİPERMARKETLERİMİZDE ALIŞVERİŞİ KEYFE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

CarrefourSA Hiper Satış Direktörü Şenol Arpacı da, Forum İstanbul CarrefourSA'da tüketicilerin,  ihtiyaçlarını karşılamak için ayırdıkları zaman dilimini keyifli bir alışverişe dönüştürmek için birçok yenilik sunduklarını belirterek; “Uzmanlık alanımız taze gıda konusunda yerli tohumlar kullanılarak yetiştirilen sebze – meyveler ile coğrafi işaret onayı almış ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturuyor, içinde deniz ürünlerinin bulunduğu bir akvaryumun yer aldığı balık reyonumuzda sezonunda 80 – 85 çeşit balık sunuyor, taze ve bol çeşit ile hizmet veriyoruz. Et konusunda da Dry Aged gibi farklı lezzet arayan damaklara hitap eden reyonumuzla yine bu alandaki hizmet anlayışımızı yansıtıyoruz. Balık veya et reyonlarımızdan ürün satın alan tüketicilerimiz, dilerlerse bu ürünleri ünlü Şef Vedat Başaran'ın danışmanlığında yakın zamanda açılacak olan Lezzet Arası'nda pişirterek anında tüketebilecekler ya da paket yaptırıp evlerine götürebilecekler. Kendi ürettiğimiz bagetlerden ekşi hamura farklı ekmek türleriyle taze pasta çeşitlerinin yer aldığı fırınımız, dünya lezzetlerini mutfaklarına taşıyanlar için hazırladığımız dünya lezzetleri reyonumuz, sağlıklı beslenmeyi bir hayat biçimi olarak belirleyen tüketicilerimiz için organik ürünlerimizle farklı ihtiyaçlara cevap verebiliyoruz” dedi.

senol-arpaci-ata-koseoglu-z-hakan-ergin

“Yalnızca gıda değil tekstilden züccaciyeye kadar tüm reyonlarımızda yeniliklere imza atıyoruz” diyen Şenol Arpacı, şöyle konuştu: “Geniş bir ürün yelpazesine sahip giyim reyonumuzda Loft ve Kiğılı markalarına yer vererek Türkiye'de ilk kez market içinde özel bir raf oluşturduk. Yine ayakkabı reyonumuzda dünya markalarının ürünlerini bulunduruyoruz. Ev tekstilinden züccaciyeye, küçük ev aletlerinden beyaz eşyaya kadar geniş bol çeşitle evlerde ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünlere reyonlarımızda yer veriyoruz. Kadınlar için kozmetik reyonu, çocuklarımız için her yaş grubuna yönelik oyuncağın yer aldığı cıvıl cıvıl bir reyon ve evcil hayvanı bulunan tüketicilerimize için sağladığımız ortam ile Forum İstanbul CarrefourSA, ideal bir alışveriş imkânı sunuyor.”

TASARRUFLU ALIŞVERİŞİN ADRESİ FORUM İSTANBUL CARREFOURSA

Tasarruflu alışverişin adresi olarak bol, çeşitli ve kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicilere sunduklarını, Forum İstanbul CarrefourSA'nın da tasarruflu alışverişin merkezi olacağına inandıklarının altını çizen Arpacı; “Marketimizde belli başlı ürünleri daha büyük gramajlarda tüketicilerimize sunuyor, böylelikle alışverişlerindeki miktarı artırırken fiyat olarak da tasarruf ettiriyoruz. Yine sıkça kullanılan ya da tüketicilerin tercih ettiği ürün gruplarına özel kampanyalara imza atıyor, bu kampanyalarda yüzlerce ürüne indirim yaparak tüketicilerimizin neye ihtiyaç duyuyorlarsa satın almalarına olanak sağlıyoruz. Yalnızca fiyatlardan değil, zamandan da tasarruf ettiriyoruz. Kısıtlı zaman içinde alışveriş yaptıysanız ve poşetlerinizi yanınızda taşımak istemiyorsanız ‘Al, Gelsin' servisimiz doğrultusunda müşteri hizmetleri departmanımız, poşetlerinizi adresinize teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

“TEKNOLOJİYİ HEM ÜRÜN GAMI HEM DE HİZMET OLARAK TÜKETİCİLERİMİZE SUNUYORUZ”

“Hem çeşit hem de hizmet anlamında teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve tüketicilerine geniş bir ürün gamı sunan hipermarketiz” diyen CarrefourSA Hiper Satış Direktörü Şenol Arpacı, bu alandaki yenilikleri şöyle aktardı:

“Teknolojiyi hem ürün bazında reyonlarımıza taşıyor hem de yaşlı ya da engelli tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmak için hizmetlerimizde kullanıyoruz. Forum İstanbul CarrefourSA'da Türkiye'de ilk kez bir markette yeni nesil motor scooter ve elektrikli bisiklet satışı gerçekleştiriyoruz. Yine günümüzde büyük ilgi gören dronelar için bir kafes oluşturduk, bu kafeste tüketiciler satın alacakları droneları deneme imkânına sahipler. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan ve inovasyon açısından sürdürülebilir gelişime açık olan robotlar da, artık hipermarketimizde reyon olarak yer almaya başladı. Yaşlı veya engelli tüketicilerimizi unutmadık, onlar için hayatı kolaylaştıracak yeniliklere imza attık. Yaşından dolayı işitme problemi yaşayabilen ya da gürültüden rahatsız olan tüketicilerimiz için özel iki kasa oluşturduk. Bu kasalarda hem kulağa takılabilen işitme cihazları bulunduruyoruz hem de kasalardan geçerken marketteki mevcut gürültüyü duymalarını engelleyebiliyoruz. Yine alışveriş yapması gereken ancak yaşından dolayı zorluklar yaşayabilen tüketicilerimize kişisel asistan tahsis ederek rahatlıkla alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Engelli tüketicilerimizi de unutmadık, hipermarketimizdeki özel akülü araçlarla kendilerine konforlu bir alışveriş imkânı sunuyoruz. Teknolojik ürünlerin yanı sıra teknolojiden faydalanan bir marka olarak ‘Hızlı Kasa' uygulamamızla tüketicilerimize kasiyersiz kasada ödeme imkânı sunuyor, kiosklardan alınabilecek e – fatura sistemi ile yine zamandan kazandırıyor, müşteri hizmetleriyle görüntülü olarak konuşulmasını sağlayan ‘Görüntülü Destek' hizmetimizle de alışverişi daha kolay hale getiriyoruz. Marketlerimizde tüm tanıtım faaliyetlerini akıllı ekranlar üzerinden tüketicilerimize ulaştırıyoruz. Teknoloji konusunda tüketicilerimizin çözüm ortağı olurken kullandıkları teknolojiyi korumanın da önemini biliyoruz. Bu çerçevede de olası bir kazada cep telefonunuzun kırılmaması için marketimizde bir de telefon kaplama bölümü oluşturduk.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...