Çeyrek altın ne kadar? 31 Temmuz Pazartesi çeyrek altın fiyatları (GÜNCEL)

Altın fiyatları birçok kişi için önem taşıyor, yatırım yapmak isteyenler, yakın zamanda altın hediye edecek olanlar ya da birikmiş altını olanlar altın fiyatlarını yakından takip ediyor. 31 Temmuz Çeyrek Altın kaç TL? Bugün çeyrek kaç TL? Peki günün çeyrek altın fiyatları ne kadar? Gram altın alış ve satış fiyatları ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Çeyrek altın ne kadar? 31 Temmuz Pazartesi çeyrek altın fiyatları (GÜNCEL)

Çeyrek altın ne kadar? 31 Temmuz çeyrek ve gram altın fiyatları (GÜNCEL) Çeyrek altın ve gram altın fiyatları yatırım ve hediyelik amacıyla ilgiyle araştırılıyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 236,19 liradan alıcı bulurken altının gramı ise 144,109 liradan satılıyor. Altın fiyatları alım satım yapacağınız yere göre ufak değişiklikler gösterebiliyor. Çeyrek altın fiyatları Türkiye'de altın yatırımı için en çok takip edilen kalemlerden biridir. Öyle ki çeyrek altın sosyal yaşamda da kendine yer bulmuştur. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınır ve bunun dışında pek çok vesile ile hediye olarak paylaşılır. Türkiye'de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle ifade edilirken bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edilenidir denilebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok yükseldiği dönemlerde ise gram altına olan ilgi ve talep artmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAM?

Türkiye'de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.