DEDAŞ’tan Bitcoin açıklaması

DEDAŞ'tan yapılan açıklamada Diyarbakır'daki evlerde Bitcoin üretildiğine dair bir ihbar alınmadığı açıklandı.

DEDAŞ’tan Bitcoin açıklaması

Diyarbakır'da bitcoin üreten evlere baskın yapıldığına ilişkin bölgeden gelen haberler gündem olmuştu. İhlas Haber Ajansı'na konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi (DEDAŞ) Saha Yönetim Direktörü Hasan Miroğlu Bitcoin üretiminde fazla miktarda elektrik enerjisi kullanıldığını anlatırken, “Nerede ani yük artışı, kaçak şüphesi varsa onları noktasal olarak görüyoruz ve anlık olarak müdahale edebilecek durumdayız şu anda” diye konuşmuş ve Bitcoin için gelen ihbarlara ciddiyetle yaklaştığını vurgulamıştı.

Konuyla ilgili bugün DEDAŞ'tan yapılan açıklamada kendilerine evlerde Bitcoin üretildiğine ilişkin bir ihbar gelmediğini açıkladı. Dicle Elektrik, kaçak elektriğe karşı mücadeleyi ve denetimleri aralıksız sürdürdüklerini, Güneydoğu’da kaçak kullanım oranının yıllar bazında düzenli olarak azalmaya devam ettiğini ve ister Bitcoin üretiminde, ister sulamada, ne amaçla kullanılırsa kullanılsın, kaçak elektriğe taviz verilemeyeceğini vurguladı.

Dicle Elektrik, olası Bitcoin kurnazlıklarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları gerektiği konusunda da uyardı. Dolandırıcıların, kaçak elektrik kullanarak Bitcoin kazancı elde etme vaadiyle kendilerine teklif getirmesi durumunda vatandaşların buna müdahil olmamaları gerektiği belirtildi.

Dicle yönetimi, vatandaşları, bir yatırım aracı olup olmadığı ekonomi uzmanlarınca bile tartışılan Bitcoin’den para kazanmayı düşünürken, kaçak elektrik kullanımından doğacak maddi zararlar ve olası icra işlemleri veya tekrarında hapis cezasıyla sonuçlanabilecek yasal sorumluluklar hakkında uyardı.

Bitcoin üreticileri Güneydoğu'yu kıskaca aldı İlginizi Çekebilir Bitcoin üreticileri Güneydoğu'yu kıskaca aldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...