Deniz feneri ihalesi iptal edildi

Yeniköy açıklarına yapılması planlanan 8 metrelik büyük deniz feneri ihalesi maliyetin yüksek olmasından dolayı iptal edildi.

Deniz feneri ihalesi iptal edildi

Hürriyet Gazetesi’nden Fatma Aksu’nun haberine göre Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, İstanbul Boğazı'na yapılması planlanan “Kazıklı Deniz Feneri İnşaatı” ihalesi iptal edildi. Gerekçe olarak da ihaleye verilen en avantajlı teklifin dahi yaklaşık maliyetin üzerinde olması gösterildi. İhale dosyasında yer alan bilgilere göre denize yapılması planlanan deniz feneri yaklaşık 8 metre yüksekliğinde olacak, denize çakılacak 24 metrelik çelik kazıklar üzerine oturtulacaktı.

Havaray ihalesi iptal edildi İlginizi Çekebilir Havaray ihalesi iptal edildi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 15 Haziran 2017'da düzenlediği ihalenin iptal edildiğini duyurdu. Duyuruda, ihalenin iptal nedeniyle ilgili, “Yeniköy Kazıklı Deniz Feneri İnşaatı İşi'ne ait ihale, yetkilisi tarafından, ihaleye verilen en avantajlı teklifin idarece tespit edilen yaklaşık maliyetin üzerinde olması gerekçesiyle iptal edilmiştir” ifadesine yer verildi.

harmonyyyy

SAHİLE METRELER KALA DURMUŞTU

Kazıklı Deniz Feneri'nin yapılacağı Yeniköy, dümen kilitlenmesi veya başka nedenlerle büyük gemilerin karaya oturduğu bir bölge olarak biliniyor. Yakın geçmişte karaya oturan dev gemiler nedeniyle, kıyıda bulunan yalıların büyük tehlike atlatması kamuoyunun gündemine taşınmıştı. En son geçen yıl, 21 Aralık'ta Yeniköy'de meydana gelen bir kazada, Star Hamony isimli bir gemi sahildeki yalılara metreler kala karaya oturmuştu.