Sözcü Plus Giriş

Dolar kaç lira oldu? Dolarda son durum nedir? (18 Ocak Çarşamba)

Dolar kaç lira oldu? Merkez Bankası'nın geçen hafta müdahelelerine rağmen dolar, lira karşısında değerini yükseltmeyi başardı. Peki Dolar kaç lira? Doların son durumu nedir?

null
Güncellenme: 15:38, 18/01/2017
Dolar kaç lira oldu? Dolarda son durum nedir? (18 Ocak Çarşamba)

Dolar kaç lira oldu? Türkiye’de bu sıralar en çok aranan konu doların son durumu ne oldu şeklinde. Anasaya değişikliği için Meclis’te başlayan oylama ile doların TL karşısında yükselişi ve inişi yüksek değerler arasında olmaya başladı. Geçen hafta 3.90 lirayı bulan dolar, bu hafta 3.77 civarlarında başladı. Peki bugün dolar kaç lira? İşte saat 18 Ocak Çarşamba 15.38 itibariyle kaç lira sorusunun cevabı…

DOLAR ALIŞ:
3,7845
DOLAR SATIŞ: 3,7852

MERKEZ BANKASI’NDAN DOLARA MÜDAHALE AÇIKLAMASI
Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, “Uygulanmakta olan para ve kur politikası çerçevesinde Türk Lirası ve döviz likiditesi yönetimindeki esnekliğin ve araç çeşitliliğinin artırılması amacıyla Türk Lirası depoları karşılığı döviz depoları piyasasının açılmasına karar verilmiştir” denildi. Açıklamaya göre, söz konusu piyasada ihale yöntemi ile gerçekleştirilecek TCMB taraflı işlemlere ilişkinayrıntılar veri dağıtım sistemleri aracılığı ile ilan edilecek. Merkez Bankası'nın açıklaması, ilk aşamada önemli bir etki yaratmadı. Açıklama öncesi 3.76 lira dolayında işlem gören dolar, açıklamanın ardından 3.7785 liraya kadar yükselirken, açıklama öncesi 4.0260 lira olan euro da 4.0437 lira düzeyine yükseldi.

TRUMP’IN BAŞKANLIĞA GEÇİŞİNİN DOLARA ETKİSİ
Doların lira karşısında değişikliği, yeni anayasa oylaması ile Trump’ın görev başına geçecek olması etkliyor. TBMM’de yapılan oylama da ilk tur sona erdi. İkinci Tur ise çarşamba günü başlayacak. Doların TL karşısında değerini etkileyecek bir diğer unsur ise Trump. ABD Başkanlığı koltuğuna oturmasına az zaman kala, piyasalarda bir tedirginlik var. Trump’ın koltuğa oturmasıyla doların tüm dünyada büyük bir dalgalanma yaşacağı uzmanlar tarafından öngörülüyor. Bakalım bu durum dolar/TL oranını nasıl etkileyecek?

Yayınlanma Tarihi:14:03,