Dünyanın en pahalı evini prens aldı iddiası

2015 yılında dünyanın en pahalı evi olarak anılan Cheteau 14. Louis’yi Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın aldığı iddia edildi. Prens en son 450 milyon dolara aldığı Da Vinci portresi ile gündeme gelmişti.

Dünyanın en pahalı evini prens aldı iddiası

2015 yılında 300 milyon dolara satıldığında 54 bin metrekarelik büyüklüğe sahip dünyanın en pahalı evi unvanını elinde bulunduran Cheteau 14. Louis'yi Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın aldığı iddia edildi.

New York Times'ın haberine göre Geçen ay satın aldığı 450 milyon dolarlık Leonardo Da Vinci portresiyle gündeme gelen Salman'ın yarım milyar dolarlık bir de yatı bulunuyor.

ev2

Suudi Arabistan'da kadınların otomobil kullanmasına izin veren yasanın mimarı olarak da dikkat çeken veliaht prensin kraliyet ailesinin rüşvet verdiği ve aldığı iddia edilen üyelerini tutuklanmasının ardındaki isim olduğu da iddia ediliyor.

1q2ppq12pq

Suudi Arabistan hükümeti konuyla ilgili New York Times'a bir açıklamada bulunmadı. CNBC ise Suudi Arabistan'ın Londra büyükelçiliğine konuyu sordu fakat bir geri dönüş yapılmadı.

 

Muhammed bin Salman

Muhammed bin Salman

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın 450 milyon dolara aldığı tablo

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ın 450 milyon dolara aldığı tablo

Suudi Arabistan Kralı tahtı bırakıyor İlginizi Çekebilir Suudi Arabistan Kralı tahtı bırakıyor Suudi prenslere 5 yıldızlı gözaltı İlginizi Çekebilir Suudi prenslere 5 yıldızlı gözaltı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...