Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu

Ekonominin koordianasyonu ve kamu bankalarından sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ kabinedeki yeni görev dağılımını açıkladı. Buna göre ekonominin koordianasyonu ve kamu bankalarından sorumlu Başbakan Yardımcısı beklendiği gibi Mehmet Şimşek oldu. Bekir Bozdağ açıklamasında ekonomik konuların sadece ve tek elden Mehmet Şimşek’e bağlandığını belirtti.

Yeni hükümette görev dağılımı İlginizi Çekebilir Yeni hükümette görev dağılımı

Geçtiğimiz günlerde kabinede gerçekleştirilen yeni görevlendirmede Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin görevinde herhangi bir değişiklik olmamıştı.

Öte yandan TOKİ, TMSF ve Türkiye Varlık Fonu Başbakan Binali Yıldırım’a bağlandı.

MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

MEhmet Şimşek 1 Ocak 1967’de Batman’da doğdu. Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere’de University of Exeter’de tamamladı.

Mehmet Şimşek'ten önemli açıklamalar İlginizi Çekebilir Mehmet Şimşek'ten önemli açıklamalar

Ankara, İstanbul, New York ve Londra’da uluslararası kuruluşlarda ekonomist, stratejist ve yönetici olarak çalıştı. “Emerging Markets” dergisi tarafından 2013 yılında “Yükselen Avrupa’da Yılın Maliye Bakanı” seçildi, aynı yıl “Foreign Policy” dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterildi.

Mehmet Şimşek, Erdoğan'ı doğrulamadı İlginizi Çekebilir Mehmet Şimşek, Erdoğan'ı doğrulamadı

23. Dönemde Gaziantep, 24. Dönemde Batman Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Devlet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, 61 ve 62. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı görevlerinde bulundu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Şimşek, evli ve 3 çocuk babası.