Sözcü Plus Giriş

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Vatandaş bayram öncesi emekli maaşını bekliyor!

Emekliler, emekli maaşlarının bayramdan önce yatmasını bekliyor. Birçok emekli emekli maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. Hükümetten gelen bilgilere göre emekli maaşları bayramdan önce yatacak. Bayramdan önce hangi gün yatacağı belli oldu...

Sozcu.com.tr
15:03 -
Emekli maaşları ne zaman yatacak? Vatandaş bayram öncesi emekli maaşını bekliyor!

Emekli maaşlarını bayramdan önce bekleyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Bakanlar Kurulu toplantısıyla emekli maaşlarının ne zaman yatacağı kararı belli oldu. Emekliye müjdeli maaş ödemesi haberi geldi. Tatil öncesi beklenen gerçekleşti ve emekli maaşları bayram öncesi ödenecek. Milyonlar emekli maaşlarının bayramdan önce hangi gün yatacağını merak ediyor.

emekli-maasi

EMEKLİ MAAŞLARININ YATACAĞI GÜN BELLİ OLDU

Bozdağ, “Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” ifadelerini kullandı. Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü’nün denetimde olan otoyollar 30 Ağustos – 5 Eylül arasında ücretsiz olacak. Ücretsiz geçişler Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kapsamıyor.
28 – 29 Ağustos’un da Kurban Bayramı tatiline dahil edilmesiyle birlikte 26-27 Ağustos hafta sonu da eklendiğinde Kurban Bayramı tatili 10 güne uzamış oldu. Bayramı tatili 4 Eylül Pazartesi günü son bulacak. Çalışanlar 5 Eylül Salı günü işbaşı yapacak.

İLGİLİ HABERKurban Bayramı tatili tam olarak hangi gün başlıyor? Kurban Bayramı ne zaman bitecek? (KURBAN 2017)Kurban Bayramı tatili tam olarak hangi gün başlıyor? Kurban Bayramı ne zaman bitecek? (KURBAN 2017)İLGİLİ HABEROkullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? 2017-2018 MEB çalışma takvimi detayları!Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? 2017-2018 MEB çalışma takvimi detayları!
Son güncelleme: android-time 16:18 22.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more