Sözcü Plus Giriş

Eminönü’nden 5’e alıp Taksim’de 10’a satıyorlar

Yağmur damlası düşmeden hazırlıklarını yapan şemsiye satıcıları yağmur başladıktan sonra bir anda ortaya çıkarak 5 TL'ye aldıkları şemsiyeleri 10 TL'ye satıyorlar.

Derin GÖKÇE
13:45 -
Eminönü’nden 5’e alıp Taksim’de 10’a satıyorlar

İstanbul yoğun yağışa teslim… Bugün ise İstanbul’da en güzel parayı tahmin edileceği üzere şemsiye satanlar kazanacak. Yağmur damlası düşmeden hazırlıklarını yapan, en az Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadar sıkı şekilde havayı takip eden şemsiye satıcıları Eminönü’den 5 TL’ye aldıkları şemsiyeleri biraz uzaktaki Taksim’de 10 TL’ye satıyor.

p12hp2hp1

Günün en kârlı isimlerinden biri ise Şemsiyeci C. A. 20 yıldır Taksim’de ekmeğini taştan çıkaran C. A. yağmurlu havada günde 300 şemsiye sattığını söylüyor.

Harçlığını çıkaran çocuk bir şemsiye satıcısı. Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Harçlığını çıkaran çocuk bir şemsiye satıcısı. Fotoğraf: Derin Gökçe

GÜNDE 3.000 TL

En düşük memur maaşının 2.900 TL olduğu Türkiye’de yağmur yağınca C. A. bir günde 3.000 TL kazanıyor. Yağmur yağınca su satmayı bıraktığını söyleyen seyyar satıcı, “Yağmur yağınca su satmayı bırakıyorum semsiye satıyorum. Ne yapayım, adam yağmurlu havada su içmez ama şemsiye alır bende para kazanmak için yapıyorum . 20 yıldan beri buradayım ben ama artık bu işi herkes yapıyor dilencisinden Surileyisine kadar adam baktı yağmur yağıyor hemen gidip Eminönü’nden satın alıyor 5 liraya getirip burada 10 TL’ye satıyor. Tarlabaşı’ndan gelip burada satış yapan çok. Burada herkes şemsiye satıyor günlük en az 300 adet satar hatta bazıları yetmiyor gidip tekrar alıyorlar” diyor.

sem21
Taksim’deki vatandaşlar yağmurdan kaçarken böyle görüntülendi.

ceceecc2
Son güncelleme: android-time 17:15 22.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more