Fabrikada kazasız geçen 4 yıla pastalı kutlama

Eskişehir'de bulunan bir otomobil ürünleri üretim fabrikasının yöneticileri, kazasız geçen 4 yılı çalışanlarla birlikte pasta keserek kutladı.

Fabrikada kazasız geçen 4 yıla pastalı kutlama

Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikanın Genel Müdürü Gökhan Pişkin, 143 kişinin çalıştığı fabrikalarında 4 yıldan buyana hiçbir iş kazasının olmadığını söyledi. Güvenli çalışmayı bir kültür haline getirdiklerini ifade eden Genel Müdür Pişkin şöyle konuştu:

“4 yıldır bu fabrikada kimsenin sevdikleri ağlamadı. 4 yıldır bizler işe geldiğimiz gibi döndük evlerimize. Hepimizin ilk hedefi güvenli çalışmak oldu. Bizler, bu fabrikada asla riskleri normalleştirmedik, kabullenmedik. Olması gerektiği gibi güvenli bir iş ortamı yarattık. Zaten olması gerekeni kutlamaya utanıyoruz ancak bizler burada kutlama yaparken ne yazık ki ülkemizde binlerce çalışan iş kazalarında hayatını kaybediyor ya da sakat kalıyor. Amacımız, iş kazalarının önlenebilir olduğunu geniş kitlelere yayabilmek ve somut örnek olabilmektir. Biz 4 yıl boyunca bu fabrika iş kazası olmamasını sağladık. Riskleri belirledik, önlemlerimizi aldık, birbirimizi eğittik. Güvenli çalışmayı bir kültür haline getirdik. İşveren olarak iş sağlığı ve güvenliğini önceliğimiz yaptık. Gerekirse işi durdurduk, en kullanışlı kişisel koruyucu donanımları seçtik. İnsan hayatı için yapılan harcamanın bir maliyet olmadığı bilinciyle hareket ettik. Çalışanlarımız belirlenmiş kurallara harfiyen riayet etmenin ötesinde iş kazalarının önlenmesinde aktif olarak rol aldılar. ‘Near miss’ sistemi dediğimiz ramak kala sistemiyle yerdeki su birikintisinin bile risk oluşturabileceğini öngördük. Yüzlerce Near miss’in hepsi değerlendirildi, hepsi düzeltildi.”

Genel Müdür Gökhan Pişkin, fabrika yöneticileri ile çalışanlar, kazasız geçen 4 yıl için hazırlanan yaş pastayı birlikte kesti. Gökhan Pişkin, “Gün, gururlanma günüdür bizler için. Beşinci yılımızı da kutlayacağımızdan emin olarak tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, kazasız günler diliyorum” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...