Sözcü Plus Giriş

Fındık üreticilerinden ilginç protesto

Geçtiğimiz günlerde açıklanan fındık fiyatları üreticinin maliyetini bile karşılamıyor. Vatandaş kara kara düşünüyor. Hal böyle olunca insanlar sesini duyurmak için çeşitli protestolar yapıyor. Daha önce bahçesindeki ağaçları kesen üreticiler, şimdi de fındık dolu çuvalı mezara gömdü.

Güncellenme: 14:02, 25/08/2017
Fındık üreticilerinden ilginç protesto

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde açıklanan fındık fiyatlarına tepkili olan üreticiler değişik protesto usulleriyle seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

İlginizi ÇekebilirFındığın fiyatını ülke menfaati belirlemeliFındığın fiyatını ülke menfaati belirlemeli

Yeni sezon fındık fiyatının Toprak Mahsulleri Ofisinde (TMO) 10 lira, serbest piyasa da 8,5 lira olarak açıklanmasının ardından üreticiler protesto gösterileri ile tepki veriyor. Birçok üretici fındık bahçesini keserek protesto düşük fiyatları protesto ederken Ordu'nun Çamaş ilçesi Kocaman Mahallesi'nde üreticiler bir çuval fındığı mezara koyarak düşük fiyata tepki gösterdiler.

İlginizi ÇekebilirFındık alım fiyatları açıklandı! İşte 2017 fındık fiyatları...Fındık alım fiyatları açıklandı! İşte 2017 fındık fiyatları...

Üreticiler, “Bir kilo fındığın maliyetinin 8,75 lira olduğu yerde TMO 10 liradan, serbest piyasa ise 8,5 liradan fındık alacağını açıkladı. Bu fiyatlar fındığın ölüm ilanıdır” diyerek tepkilerin dile getirdiler.

İlginizi ÇekebilirSerbest piyasada fındık fiyatları üreticiyi memnun etmediSerbest piyasada fındık fiyatları üreticiyi memnun etmedi
Yayınlanma Tarihi:14:00,