Godiva Moğolistan’a açılıyor

Yıldız Holding, Godiva’yı Moğolistan’a da açıyor. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in bizzat imzaladığı anlaşmayla ilk kez Moğolistan’da butik açacak. Önümüzdeki yıllarda, ülkede 10 Godiva mağazasının açılması hedefleniyor.

Godiva Moğolistan’a açılıyor

Godiva, önümüzdeki beş yıl içinde 2 milyar dolar değerinde bir marka olmayı hedefliyor. Dünya genelinde 100'den fazla ülkede, 750'yi aşkın mağazası ile faaliyet gösteren Godiva Moğolistan'ın en büyük şirketlerinden biri olan Tavan Bogd Group'la imzalanan francise anlaşmasıyla işletilecek.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, anlaşma sonrasında, “dünyanın en sevilen premium çikolatalarını Moğolistan'da ilk kez tüketiciyle buluşturmaktan dolayı heyecanlıyız. Uluslararası markalardan oluşan geniş bir portföyü işletme konusunda önemli bir deneyime sahip Tavan Bogd Group ile başlattığımız yeni girişim, bizi küresel bir marka olma amacımıza bir adım daha yaklaştırdı” değerlendirmesinde bulundu. Godiva'nın Moğolistan'daki ilk mağazası Eylül ayında, Ulan Batur'daki lüks alışveriş merkezi Shangri-La Mall'da açılacak.