Sözcü Plus Giriş

Gürsoy Grup ve McArthurGlen Group Designer Outlet’ini Açacak 

İstanbul’un Merkezinde Vialand Kompleksi İçerisinde Konumlanacak Proje 2019 İlkbaharında Kapılarını Açacak Gürsoy Grup’un McArthurGlen Group ile birlikte hayata geçireceği Türkiye’nin ilk “Designer Outlet”i, ilk kez Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen Perakende ve Gayrimenkul Fuarı MAPIC’de tanıtıldı.

15:45 -
Gürsoy Grup ve McArthurGlen Group Designer Outlet’ini Açacak 

İstanbul'un merkezinde Vialand kompleksi içerisinde 2019 İlkbaharında kapılarını açacak olan “Designer Outlet” projesi, yerli ve yabancı turist çekerek Türk perakende sektörünün yüzünü güldürüyor.

VİALAND’DE AÇILIYOR

Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası Perakende ve Gayrimenkul Fuarı MAPIC'e katılan Gürsoy Grup ve McArthurGlen Group, Türkiye'nin ilk Designer Outlet merkezini İstanbul'da stratejik olarak konumlanmis olan Turkiye'nin tema parkı, alisveris ve eglence kompleksi Vialand'de açacağını duyurdu. Avrupa'da Designer Outlet mağazalarının önde gelen sahibi, geliştiricisi ve yöneticisi konumundaki McArthurGlen, Gürsoy Grup ile İstanbul'da Türkiye'nin ilk Designer Outlet'ini açmak amacıyla ortaklık anlaşması yapmaktan memnuniyet duyduklarını duyurdu. Yapım çalışmaları 2018'in ilk çeyreğinde başlayacak olan Designer Outlet, 2019'un başlarında misafirlerine kapılarını açıyor.

YANINA İNŞA EDİLİYOR

Yeni Designer Outlet merkezi, stratejik olarak, Türkiye'nin en büyük tema parkı, alışveriş kompleksi ve eğlence merkezi olan ve İstanbul'da merkezi konumu ile hali hazırda yılda 23 milyon ziyaretçi çeken Vialand'ın yanına inşa ediliyor. Projenin ilk etabında 22.000 m2'lik perakende alanı, 100'den fazla mağaza ve 6000'i aşkın ortak park alanı yer alacak. Şık ve modern Türk Mimarisinin muhteşem yeşillikler içerisinde yer alacağı Merkez, müşterilerine İstanbul'un hareketli şehir yaşantısının yanı başında sıcak bir ortam sunacak. Projenin, Vialand içerisindeki ilk merkezinin ardından ilerleyen dönemlerde, 3. Havalimanı'nda ve yeni lokasyonlar ile büyümesi planlanıyor. Cenk Hayırlıoğlu: “İstanbul'u ziyaret eden turistlerin yüzde 60'ını çekmeyi hedefliyoruz”

Projenin, Türk perakende sektörü için bir ilk olduğunu vurgulayan Gürsoy Grup çatısı altında faaliyet gösteren Vialand ve Venezia Mega Outlet Genel Müdürü Cenk Hayırlıoğlu, konuşmasında” İstanbul gibi dünyanın sayılı metropolleri arasında yer alan bir şehirde, designer outlet alanında bir ihtiyaç olduğunu tespit ederek bu projeyi geliştirdik. Projemiz içerisinde dünyaca ünlü designer markaların outlet mağazalarının yanı sıra eşsiz bir mimari ve peyzaj içerisinde restoranlar, kafeler ve rekreasyon alanlarına da yer vererek, her yıl İstanbul'u ziyaret eden turistlerin yüzde 60'ını çekmeyi hedefliyoruz. Projemiz, yurt dışından ve şehir dışından gelen turistlere ek olarak, Türkiye'den yurt dışına markalı ürün alışverişine giden yerli tüketicileri de tatmin ederek yeni bir pazar yaratacak.” ifadelerini kullandı.

McArthurGlen'in Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Müdürü Mike Natas, “Türkiye'nin lider restorasyon ve inşaat firmalarından birisi olarak konut ve otel inşaatları, alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence parkları gibi pek çok proje geliştiren ve Designer Outlet projesine geniş yerel bilgi birikimi ve sektör uzmanlığı katan Gürsoy Grup ile ortaklık yapmaktan son derece mutluyuz.” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more