İnşaatta rakamlar olumsuz

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı birinci çeyrek (Ocak-Mart) inşaat işgücü girdi endekslerini açıkladı. Türkiye'nin lokomotif sektörü inşaatta maaşlar azaldı patronlar yeni iş imkanı yaratamamaya başladı.

İnşaatta rakamlar olumsuz

Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında gösterilen inşaat sektöründen olumsuz rakamlar geldi. İnşaat sektörü referandum nedeniyle durgunlaşmıştı. Referandumun ardından demire talep artınca ortaya bir de demir sıkıntısı çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı birinci çeyrek inşaat işgücü girdi endeksinde rakamlar olumsuz.

Demir sıkıntısında referandum etkisi İlginizi Çekebilir Demir sıkıntısında referandum etkisi

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 3,5, çalışılan saat yüzde 3,6, brüt ücret-maaş da yüzde 0,4 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı birinci çeyrek (Ocak-Mart) inşaat işgücü girdi endekslerini açıkladı. Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,6 oranında azaldı.

ATO'dan demir fiyatları hakkında uyarı İlginizi Çekebilir ATO'dan demir fiyatları hakkında uyarı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,6 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13,1 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,1 oranında arttı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...