Sözcü Plus Giriş

Karadenizli fındık üreticisi cinnet getirdi

TMO’nun  depolardaki fındıkları almaya başlaması serbest piyasayı da hareketlendirdi.  Fındık fiyatları gitgide düşerken bu durumu kabullenemeyen Karadenizli fındık üreticisi cinnet getirerek tarladaki fındık ağaçlarını elektrikli testere ile  kesti.

Güncellenme: 13:14, 09/09/2017
Karadenizli fındık üreticisi cinnet getirdi

Büyükşehirlerde kg fiyatı oldukça yüksek fiyatlardan satılan fındık bu yıl üreticiyi üzdü. Ordulu üretici 8 liradan giden fındık fiyatlarına büyük tepki gösterdi. Ordu'da bir üretici fındık fiyatlarının 8 lira bandına düşmesini protesto ederek, bahçesindeki fındık ağaçlarını kesti.  Saraycık Mahallesi'nde yaşayan Nedim Şenocak adlı üretici, TMO'nun randevu talep eden üreticiye ekim ayının ortalarına gün vermesi, serbest piyasanın ise bundan güç alarak fiyatları 8 lira bandına indirmesi üzerine tepkisini ilginç bir şekilde gösterdi. Bahçesindeki fındık ağaçlarını kesen Şenocak'ı ise bir arkadaşı cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

BORÇ ALDIK ÖDEYEMİYORUZ

Fındık dallarını kesmeden önce bir açıklama yapan üretici Nedim Şenocak, “Fındığı ve zorluklarını Karadeniz yöresi haricinde kimse bilmez. Üretici geçinemeyince tüccardan yıl içinde borç alır. Ağustos ayı geldiğinde ise tüccar parasını ister. Tüccarın parasını vereceksin. Ayrıca çocukların okul masrafı, evlilik düğün masrafları velhasıl birçok masraflar için eylül ayında üreticiye para lazım. Ne yapacak bu üretici?” dedi.
Ağaç motoru ile fındık bahçesindeki dalları kesen Nedim Şenocak, işini bitirdikten sonra, “Artık herkes akıllı olsun. Köylü milletin efendisidir” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirBakan Fakıbaba'dan fındık fiyatları açıklamasıBakan Fakıbaba'dan fındık fiyatları açıklaması
Yayınlanma Tarihi:12:54,