KOSGEB kredi başvuru sonuçları açıklandı mı? Sorgulama için tıklayınız

KOSGEB'in vereceği 50 bin TL'lik faizsiz kredi için başvuranların beklediği gün geldi. KOSGEB kredileri bugün açıklandı. Peki KOSGEB kredi başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

KOSGEB kredi başvuru sonuçları açıklandı mı? Sorgulama için tıklayınız

KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 50 bin TL’lik faizsiz kredi verecek. 20 Şubat’ta başvuru süreci biten KOSGEB kredileri sonuçları halen açıklanmadı . Bakan Ağbal, KOSGEB kredi başvuru sonuçları için “27 Şubat’ta inşallah sonuçları açıklayacağız demişti.” KOSGEB kredi başvuru sonuçlarını haberimizdeki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

KOSGEB KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bugün merakla beklenen KOSGEB sonuçları açıklanmadı. 2017 KOSGEB işletme kredisi sonuçlarını açıklandığı vakit aşağıdaki verdiğimiz bağlantıda açılan sayfada erişime açılacaktır.

KOSGEB SONUÇLARI

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

KOSGEB’in 50 bin liralık faizsiz desteği 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3’er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli olarak KOBİ’lere sunulacak.

KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLUNMASI GEREKİYOR

10 Şubat tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından düzenlenen basın toplantısında Bakan Özlü KOSGEB kredisine hak kazananların kredi kullanımı öncesi yapmaları gerekenlere işaret etmeşti:

“Desteğe hak kazanan KOBİ'lerin, kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Bilgi Beyannameleri’ni oluşturmaları gerekecektir. İnşallah 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kredi Faiz Desteği’ne hak kazanan işletmelerimiz belli olmaya başlayacak. Hak kazanan işletmelerimize SMS ve bilgilendirme e-postası göndereceğiz. Bu aşamadan sonra belirlenen işletmeler bankalara başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir. Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası ile protokol yaptık.”

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT YAPILIR?

KOSGEB’e ilk kez başvuru yapacaksanız kurumun internet sayfasında bir form doldurmanız gerekiyor. İşletme adı, vergi numarası, yetkili kişi, kuruluş yılı esnaf veya ticaret no gibi bilgilerin istendiği formu doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Söz konusu forma aşağıdaki bağlantıdan eriişebilirsiniz.

KOSGEB veritabanına kayıt için tıklayınız

KOSGEB’E DAHA ÖNCE BAŞVURANLARIN DURUMU NE OLACAK?

Peki KOSGBEB kredisine başvuru şartlarına uyan ve daha önce başvuru yapanlar ne olacak diyorsanız Bakan Özlü bu durumu şu şekilde açıkladı: “Yaklaşık piyasaya 10,3 milyar liralık bir kredi girecek. Bu krediyi şartları sağlayanlara kullandıracağız.”

KOSGEB HAKKINDA

“Yaklaşık piyasaya 10,3 milyar liralık bir kredi girecek. Bu krediyi şartları sağlayanlara kullandıracağız”Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB, 20 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kuruldu. Merkezi Ankara’da olan KOSGEB, tüzel kişiliği haiz özel bütçeli bir kuruluştur.

Kurulduğu tarihten Mayıs 2009’a kadar sadece imalat ve üretim sektörlerine destek sağlayan KOSGEB, 5 Mayıs 2009 tarih ve 27219 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5891 sayılı Kanunla birlikte hizmet ve ticaret sektörlerini de kapsamı alanına almıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...