Sözcü Plus Giriş

Bursa'da 15 Temmuz Demokrasi Alanı’nda toplanan vatandaşlar, hükümetin MTV'ye yapmış olduğu yüzde 40'lık zamma füze ile tepki gösterdi.

Rusya'dan beklenen S-400 füzelerine gönderme yaparak tepkilerini dile getirenler adına konuşan Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, “Daha 1 ay önce memur ve emekliye yarım puanlık zam için bin dereden su getirenlerin bizi anlamasını beklemek hayalcilik olur. Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden ve vatandaşın Rusya'dan gelmesini beklediği S-400 füzeleri yerine, vatandaşa güdümlü MTV 40 zammı gelmiştir. Bu zam vatandaşın canını fena yakacaktır. Hiçbir vatandaşın kaçma şansı da yoktur. Arabam yok diye sevinenlere de şunu diyeyim ki, bu bir zam silsilesidir” dedi.

fdfİlginizi ÇekebilirMTV zammında flaş detay! Biz %40 olarak biliyoruz ama... | Son dakika haberleriMTV zammında flaş detay! Biz %40 olarak biliyoruz ama... | Son dakika haberleriİlginizi ÇekebilirMTV'ye yüzde 40 zam! Maliye Bakanı Naci Ağbal canlı yayında soruları yanıtladıMTV'ye yüzde 40 zam! Maliye Bakanı Naci Ağbal canlı yayında soruları yanıtladı
Yayınlanma Tarihi:14:20,