Sözcü Plus Giriş

Online ticaret devinin serveti 100 milyar doların üzerine çıktı

Online ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un  serveti 24 Kasım Cuma günü 2,3 milyar dolar artışla 100,4 milyar dolara ulaştı. 

09:04 -
Online ticaret devinin serveti 100 milyar doların üzerine çıktı

En son 1999 yılında Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in serveti 100 milyar doların üzerine çıkarken, Bezos tarihte bu başarıyı yakalayan ikinci kişi oldu. Bugün itibarı ile Gates’in serveti 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bezos, Gates’i 27 Temmuz tarihinde geçerek dünyanın en zengin kişisi olmuş ancak bu unvanı kazandıktan 8 saat sonra aynı gün kaybetmişti. 27 Ekim’de tekrar dünyanın en zengin kişisi olan Bezos bu unvanı hala koruyor.

AMAZON, EN DEĞERLİ 4. ŞİRKET

Diğer yandan, bugün itibariyle 571 milyar dolarlık piyasa değeriyle Amazon dünyanın en değerli 4’üncü şirketi konumundayken, Microsoft 642 milyar dolarlık piyasa değeriyle 3’üncü sırada geliyor.

Uzmanlar, ABD’de perşembe günü başlayan “Şükran Günü hafta sonu” (Thanksgiving weekend) ve cuma günü de devam eden “Kara Cuma” (Black Friday) satışlarında rekor beklendiğini ifade ederken, yatırımcıların Amazon’un hisselerine olan talebinin arttığını vurguluyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:56 25.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more