Palandöken’in metruk binaları tehlike saçıyor

İnşaat sektöründe işler uzun süredir gibi istendiği şekilde gitmiyor. Büyükşehirlerde tamamlanan projeler müşteri bulmakta zorlanırken Anadolu'da da tablo çok farklı değil. Öyle ki Erzurum'un Palandöken ilçesinde tamamlanamayan inşaatlar tehlike saçıyor. Polis alarm halinde! Madde bağımlıları, fuhuş ve intihara teşebbüs etmek isteyenler metruk binaları mesken tutuyor.

Palandöken’in metruk binaları tehlike saçıyor

Erzurum'un Palandöken ilçesinde inşaat halinde bırakılan ve akıbetinin ne olacağı belli olmayan 15-20 katlı binalar madde bağımlıları ve intihar etmek isteyenlerin mekânı haline geldi. Vatandaşlar bu tür binaları genellikle büyükşehir gibi yerlerde görmeye alışık olduğundan, tehlike saçan konutlara tepki gösterdi.

Erzurum'da son zamanlarda intihara teşebbüs olaylarının mekânı haline gelen inşaat halindeki konutlar, tehlike saçmaya başladı. Son iki ay içerisinde 15 ve 16 yaşında iki gencin atlayarak hayatlarını kaybettikleri konutlar, hemen hemen her gün polisi seferber ediyor.

12ph21hp1hpphp1hp22

YANINDA OKUL VAR!

Konutların ya yapılmasını ya da tamamen yıkılarak temizlenmesini isteyen semt sakinleri, “Bu konutların hemen yanı başında okullar var. Öğrencilerimiz için oldukça tehlikeli. Burası sürekli madde bağımlıları, fuhuş ve intihar etmek isteyenlerin mekânı oldu. Çocuklarımız tehlike altında” diyerek yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

duzeltmemee

Öte yandan son yaşanan olayda da intihar edeceğine dair arkadaşına mektup bırakan lise öğrencisi bir genç, inşaat halindeki konutlarda uzun süre arandı. Polis, sağlık ve itfaiye ekiplerinin hazır tutulduğu konutların bulunduğu alanda yapılan araştırmada öğrenci bulunarak ikna edildi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...