Sözcü Plus Giriş

Patron çıldırdı! Kurbanlık pazarında kampanya üstüne kampanya

Kurbanlık fiyatlarının el yakması satıcıları yaratıcı fikirlere itiyor. Kimi iki kurban alana düve, kimi üç koça bir oğlak kimi ise 115 kiloluk koça simental hediye ediyor.

10:37 -
Patron çıldırdı! Kurbanlık pazarında kampanya üstüne kampanya

Büyükşehirlerde küçükbaş hayvanların ücreti 1000 TL’ye kadar çıkarken Anadolu’da kurulan hayvan pazarlarında satıcılar hayvanlarını satmak için türlü türlü kampanyalar düzenlemeye başladı.

agri22

Ağrı: Ağrı'da, Murat Ulusoy adlı vatandaş kurbanlık olarak elinde bulundurduğu her biri 900 kilo olan 2 tane simental danaları satabilmek için, bakanlık yasağını kapsamayan kısır bir düve hediye veriyor.

“Bizde alıcılarımızı bekliyoruz inşallah gelip alırlar, bizde satarız. Hediyeyi vermemizin sebebi Kurban Bayramına 2 gün kala bu tosunlar elimizde kalmasın diye satabilmek için bu kampanyayı başlattık” dedi.

dededede

Tekirdağ: Tekirdağ'da bir kurbanlık hayvan satıcısı, 3 koça bir oğlak hediye edince talep yağdı. Durumdan hoşnut kalan adam bir kampanya daha başlatarak, dana alana bir de koç hediye edeceğini söyledi.

Kurban satıcısı İrfan Akkaya, “3 koça bir oğlak eşantiyon dedik. Alışverişler hızlansın diye pazar yerinde hareket olsun diye. Bugün de gördünüz bu danayı sizin yanınızda verdim, bu kuzuyu da yanında eşantiyon verdim. Niye? Alışveriş olsun halkımıza satmak için bu kampanyayı düşündüm. Dün 3 koça 1 oğlak eşantiyon deyince müşterim fazlalaştı” dedi.

“Satışlardan memnunum”
Danaları bitirmek üzere olduğunu da belirten Akkaya, “Şimdi de bu danaları bitirmek üzereyim. Satışlardan memnunum. Şu ana kadar 18 tane dana sattım. Ama tabi yanında koç veriyorum eşantiyon, kendim bakıp yetiştiriyorum. 1 sene 2 sene hizmet ediyoruz, hakikatten bakıcılık kolay bir iş değil. Bu sıcakta karşılığını bekliyoruz. Bu kampanyayı da esnaf olduğumdan dolayı yapıyorum. 3-5 kuruş para kazanmak için” diye konuştu.

Aklına gelen her kampanyayı deneyecek
Kurbanlık dana, koç ve oğlak satışı yapan Malkaralı İrfan Akkaya Kurban Bayramı süresince elindeki tüm hayvanları satabilmek için aklına gelen bütün kampanyaları deneyeceğini de ifade etti.

maina222

Manisa: Manisa’da kurban pazarında müşteri çekmek isteyen hayvan üreticisi, ilginç bir promosyon yaptı. 115 kiloluk koçu 16 bin liraya satışa çıkaran Tahir Kayalı, koçun yanında simental cinsi 1 ton ağırlığındaki danayı ise bedavaya vereceğini duyurdu.

Pazarda müşteri çekmek isteyen büyükbaş hayvan satıcısı Tahir Kayalı, 1 tonluk dananın yanına bir koç da koyarak promosyonlu satış yaptı. İlk olarak dananın yanında koçu hediye vermeyi düşünen Tahir Kayalı, Vali Güvençer’in tavsiyesi üzerine 115 kiloluk koçun yanında 1 tonluk danayı vereceğini söyledi. Tahir Kayalı, “Bu danayı alan kişiye koçu hediye verecektik. Ancak şimdi koçu alana danayı vereceğiz. Koçun fiyatı 16 bin lira, dana da yanında hediye. Danamız bir ton ağırlığında ve 2.5 yaşında. Koçumuz da ortalama 115 kilo merinos cinsidir” dedi.

DHA-İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more