Sözcü Plus Giriş

Rusya Büyükelçi’den flaş domates açıklaması

Sputnik'in haberine göre Türkiye Rusya’nın yeni Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türkiye’den Rusya’ya domates ithalatı yasağıyla ilgili 'er ya da geç iki taraf için de uygun bir çözümün bulunacağını' söyledi. Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'un ise, Türkiye'den süt ürünü alımını sınırlandırabileceği belirtildi.

null
Güncellenme: 16:13, 12/07/2017
Rusya Büyükelçi’den flaş domates açıklaması

Rusya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türkiye'den Rusya'ya domates ithalatı yasağıyla ilgili ‘er ya da geç iki taraf için de uygun bir çözümün bulunacağını’ söyledi.

Gazetecilere konuşan Yerhov “Bildiğim kadarıyla hükümetlerarası komisyon çerçevesinde yürütülen görüşmelerde iki taraf için de faydalı bir çözüm arayışı sürüyor, özellikle de bizim talebimizin sezonluk oluşu göz önünde bulunduruluyor. Şimdilik bu konuda konuşmak için erken, ancak er ya da geç iki taraf için de kabul edilebilir bir çözüm bulunacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor’un, Türkiye’den süt ürünü alımını sınırlandırabileceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:15:13,