Şanlıurfa’da kömür kuyruğu

Vatandaşın tedavi olmak için gittiği devlet hastanelerinde kuyruk var. Ucuz et satan Et ve Süt Kurumu şubelerinin önünde kuyruk var. Son kuruk görüntüsü de Şanlıurfa'dan geldi. Bir çok vatandaş ücretsiz kömür alabilmek için çocuklarıyla birlikte saatlerce kurukta bekledi.

Şanlıurfa’da kömür kuyruğu

Şanlıurfa’da, Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dar gelirli ailelere 750 kilo kömür dağıtımı devam ediyor. Kömür dağıtımından yararlanmak isteyen çoğu kadın, çocuklarıyla birlikte soğuk havada uzun kömür kuyruğunda bekliyor.

Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önceden kurumda kaydı bulunan veya mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere ücretsiz kömür dağıtımı sürüyor.

resimid_4355782

Kömür yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, ilk olarak Sırrın, Eyyübiye ve Süleymaniye mahallelerinde bulunan boş arazideki kömür dağıtım merkezinde kuyruğa girip işlemlerini yaptırıyor.

resimid_4355791

Ardından görevliler tarafından fiş karşılığında 750 kilo kömür ücretsiz kamyonetlere yüklenerek sahiplerine teslim ediliyor. Soğuk havada çocuklarıyla kömür sırasında bekleyen kadınlar, Üzerinde, ‘T.C. Başbakanlık, satılamaz’ ibaresi bulunan kömür torbalarının yüklendiği kamyonetlerin kasasına binerek evlerinin yolunu tutuyor.

resimid_4355784

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...