Reklamsız Sözcü

Scotty İzmir’de devreye girdi

Yüzbinlerce kullanıcıyı trafik çilesinden kurtaran, şehirlere ve motosiklet kültürüne değer katma hedefiyle yola çıkan motosikletli paylaşım uygulaması Scotty, İstanbul’dan sonra şimdi de İzmir’de.

android-time 09:40
Scotty İzmir’de devreye girdi
Yüzbinlerce kullanıcıyı trafik çilesinden kurtaran, şehirlere ve motosiklet kültürüne değer katma hedefiyle yola çıkan motosikletli paylaşım uygulaması Scotty, İstanbul’dan sonra şimdi de İzmir’de.

2017 yılında küçük bir fikirle hayata geçen Scotty, 4 ay gibi bir zaman da İstanbullular tarafından sıkça tercih edilmeye başlamıştı. Scotty, uygulaması şimdi ise İstanbul'dan sonra İzmir'e  de giriş yaptı.

ARTIK TRAFİKSİZ YOLCULUK DÖNEMİ BAŞLADI

Kentin tadına vararak motosikletle trafiğe takılmadan keyifli bir sürüş vaad eden yolculuk paylaşım platformu olan Scotty'nin kullanıcıları, bireysel motosiklet kullanıcıları ile yolculuklarını paylaşıyor ve istedikleri yere çok daha kısa sürede, güvenle ulaşıyor. Android ve iOS marketlerden yüklenebilen uygulama, motosiklet kullanıcılarının kendi rotaları üzerinde yeni insanlarla tanışarak masraflarını paylaşmasını sağlıyor. Yolculuğunu bir motorsiklet kullanıcısıyla paylaşan yolcular ise hem masraflarını azaltıyor hem de yolun keyfini çıkarıyor.

İLGİLİ HABERTrafik çilesinden kurtaracak uygulama! Scotty nedir?Trafik çilesinden kurtaracak uygulama! Scotty nedir?


İNSANLARI BULUŞTURAN MOBİL UYGULAMA ARTIK HER YERDE OLACAK

Scotty'nin kurucusu Tarkan Anlar: “İzmir gibi güzelliklerle dolu bir şehrin trafiğe yenik düşmemesi ve motosiklet kültürünün gelişmesi adına yolumuza İzmir'le devam ediyoruz. Scotty çok yakında birçok şehirle yoluna devam edecek. Bu yolculuğu yurtiçi ve yurtdışı şehirler takip edecek. Şehre, insanlara ve motosiklet kültürüne dokunabildiğimiz her yerde Scotty'nin olmasını hedefliyoruz. Scotty sadece insanları buluşturan bir mobil uygulama, gerisi ise bu deneyimi yaşamaya kalmış.” şeklinde belirtti.

SİLİKON VADİSİ’NDEN YATIRIMLAR İLE BÜYÜYECEK

Bugüne kadar 6 milyon değerleme ile toplamda 600 bin dolar yatırım alan yüzde yüz Türk girişimi Scotty'nin yatırımcılarından en büyüklerinden biri justin.tv'nin kurucusu Amerikalı internet girişimcisi Justin Kan. Tarkan Anlar, dünyanın önde gelen yatırımcılarından gelen teklifleri değerlendirmek için yakın zamanda Silikon Vadisi'ni ziyaret edeceklerini de sözlerine ekledi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:1926.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more