Sözcü Plus Giriş

Selden hasar görenler itfaiyeye koştu

Sozcu.com.tr'nin İstanbul İtfaiyesi'nin sel ve doludan dolayı hasar tespit tutanağı tuttuğunu açıklamasının ardından vatandaşlar itfaiyelere hücum etti.

null
Güncellenme: 13:28, 29/07/2017

Dolu ve fırtınada hasar gören araç sahipleri itfaiye istasyonunda hasar kuyruğu oluşturdu. Perşembe akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağmur ve dolu yağışı sonrası araç, ev ve iş yerlerinde maddi hasarlar oluşan vatandaşlar, hasar tespit tutanağı tutturmak için itfaiye merkezlerine akın etti.

ititititit2

Dün tüm mesai saati boyunca vatandaşların müracaatlarını kabul eden itfaiye merkezleri, bugün de sabah 09.00 itibari ile tutanak kabullerine başladı. Araçları için tutanak tutturmak isteyenler itfaiye istasyonlarının önünde araç kuyrukları oluşturdu.

ph12hp12hp12hp

Üsküdar Ünalan İtfaiye İstasyon önünde tutanak için gelenlerden dolayı yaşanan yoğunluk nedeniyle sadece itfaiye araçlarının çıkacağı giriş açık kalırken, istasyon çevresi ise hasarlı araçlar ile doldu. İtfaiye görevlileri vatandaşlardan araç bilgileri ve hasar durumu hakkında bilgi alarak tutanak tuttu, araçların fotoğraflarını çekti.

Tutanak çalışmasının bugün de akşam saatlerine kadar süreceği, raporun ise 10 gün sonra çıkabileceği öğrenildi. Dün Ünalan İtfaiye İstasyonu’na 700’e yakın araç, 300’den fazla da ikamet hasarı için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

DHA

 

İlginizi ÇekebilirDolu hasarlarını devlet mi ödeyecek?Dolu hasarlarını devlet mi ödeyecek?

 

Yayınlanma Tarihi:13:00,