ŞOK Marketler’den dijital hamle: Cepte ŞOK

ŞOK Marketler, yeni dijital hamlesiyle uygun fiyatlı zincir marketler içinde online alışveriş imkanı sağlayan tek zincir marketi oluyor.

ŞOK Marketler’den dijital hamle: Cepte ŞOK

Türkiye'de uygun fiyatlı zincir marketler arasında cep telefonu üzerinden alışveriş yapma imkanı sağlayacak ilk uygulama olan Cepte ŞOK, ŞOK Marketleri rakiplerinden ayıran özelliklerden biri olacak. Uygulama aynı zamanda dünyada uygun fiyatlı zincir marketler arasında da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Cep telefonu üzerinden siparişlerini verebilecek olan müşteriler, ‘Tıkla, Gel, Al' mantığıyla seçtikleri ürünleri kendi belirledikleri zaman diliminde kendilerine en yakın ŞOK Market'ten aynı gün içinde teslim alabilecek. Alışveriş internet üzerinden tamamlanacağından, mağazada kuyruk bekleme derdi de sona erecek.

1

ŞOK Marketler CEO'su Uğur Demirel, “ŞOK Marketler olarak dijital hamlemizle alışverişte ezber bozmaya hazırlanıyoruz. Böyle bir hamleyi kendi kulvarımızda ilk biz attığımız için heyecanlıyız. Tüketicilerimiz neredeyse biz de orada olmalıyız dedik ve şimdi onlara sadece bir tık kadar yakınız. Müşterilerimize günlük tempolarında zaman kazandırmak ve her zaman yakından takip ettikleri ŞOK Marketler fırsatlarını kaçırmamalarını sağlamayı amaçladık” dedi.

Android ve Ios programlarını destekleyen telefonlardan ücretsiz indirilebilen “Cepte ŞOK” uygulaması, “internetten öde,
marketten teslim al” modelini izliyor. Yani tüketiciler uygulama üzerinden alışverişlerini yapıp, sadece teslim almak için markete gidiyor.

ALIŞVERİŞTE ZAMAN TASARRUFU HEDEFLEDİK

Demirel, şunları kaydetti:

“Cepte ŞOK projesinin ilk adımını 2016 yılının Ağustos ayında attık. Kasım 2016'da tasarımı hazırlandı. Click&Collect uygulaması dünyada İngiltere ve Fransa'da uygulanıyor. Türkiye'de uygun fiyatlı ürünler satan perakende zincirleri arasındaysa ilk kez ŞOK Marketler bu uygulamayı hayata geçiriyor. Bu aynı zamanda dünyada da uygun fiyatlı ürünler satan marketler içinde de ilk kez uygulanacak. Cepte ŞOK uygulaması şimdilik 26 Şok mağazamızda başladı. Tüketicilerimizin yönlendirmeleriyle ve onların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlayıp hazırladık. Başta çalışan kadınlar olmak üzere, markete alışverişe gitmeye vakti olmayanlara hem kolaylık hem de zamandan tasarruf sağlayacak. Tüketicilerimizin olduğu her yerde olmak istiyoruz. Bu yüzden şimdi de dijital dünyaya adım atıyoruz. Dijital yaşamın kolaylıklarını müşterilerimizin hizmetine sunmaktan mutluyuz. Bu uygulama ile çalışan kadınlar, alışveriş yapmaya vakti olmayanlar alışverişlerini cep telefonları ile gün içinde yapıp, evlerine giderken, hazırlanmış paketlerini vakit kaybetmeden alabilecekler. Sistemde tüm ayrıntılar düşünüldü. Özellikle buzdolabında bekletilmesi gereken ürünlerin bozulmadan muhafazası da buzdolabında sağlanıyor. Tüketiciye sadece uğrayıp özenle hazırlanmış paketini almak kalıyor. İnternet alışverişlerinde sepetin büyüdüğünü görüyoruz. Bunu Cepte ŞOK projemiz kapsamında da gözlemliyoruz.”

YILDIZ HOLDİNG DESTEĞİ

Yıldız Holding, bünyesinde bulunan şirketler ve markalar için yenilikçi projelerin geliştirilmesine destek olmaya devam ediyor. Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda Genel Müdür olarak görev yapan ve bu projede aktif görev alan Hilal Merter: “Cep'te ŞOk projesi dijital dönüşüm hedefleri çerçevesinde bizim için çok değerli bir proje. Şirketlerimizin kendi sektörlerinde liderliklerini desteklemek amacıyla holdingin pek çok birimini bir araya getirdiğimiz, katkılarını aldığımız, amaç birliği prensibimiz çevresinde bizi buluşturan projeler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ŞOK Marketler hakkında

1995 yılında kurulan ŞOK Marketler, 2011'in Ağustos ayında Yıldız Holding bünyesine geçti. 2016 yılı itibariyle mağaza konseptini tamamen yeniledi.  74 ilde yaklaşık 4500'ün üzerinde mağazası bulunuyor.