Reklamsız Sözcü

Maliye Bakanı açıkladı: Taşerona kadro geliyor! İşte taşeronda son durum…

Taşeron işçilerin bekleyişi sona mı eriyor? Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerle ilgili son dakika açıklamasından bulundu. Açıklamada çalışma yapıldığının altı çizildi. İşte taşerona kadroda son durum...

12:41 -
Maliye Bakanı açıkladı: Taşerona kadro geliyor! İşte taşeronda son durum…

Taşeron işçileri kadro beklentisinin yıl sonu bitmeden nihayete ermesi isteniyor. 2017’nin bitmesine aylar kala bir açıklama da Maliye Bakanı’ndan geldi. Bakan canlı yayında yaptığı konuşmasında önemli noktalara değindi.

TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmalar, öteden beri yaptığımız, çalıştığımız konu. Öncelikle Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda ardından da Bakanlar Kurulu’nda kapsamlı çözüm paketi oluşturmayı hedefliyoruz. Teknik çalışmalar tamam, her alternatifin alt detayların ortak çözüme dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalar yapılacak. Bakanlık olarak değil, hükümet olarak çalışmalar yapıyoruz.

Gerekli kaynakları ayırıyoruz. Kamu-özel işbirliği gibi projelerde çok kapsamlı hizmetlere adım attı. Önümüzdeki yıllarda alacağımız hizmetleri belirli parametrelerde belirleyip ödemelere başlıyorsunuz. Belirli bir hizmetin, hacmin ulaşması konusunda özel sektöre garanti veriyorsunuz. Türkiye olarak toplam büyüklüğü konusunda uluslararası standartlara uygun çalışmayı paylaşacağız. Şehir hastaneleri projeleri için 2.6 milyar lira ödeneği ayırdık.

TAŞERONA KADRODA YENİ MODEL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşerona kadro verilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına gelişi sırasında gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin hangi aşamada olduğuna ilişkin soru üzerine “Çalışıyoruz, olgunlaştıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Detay vermeyelim, birkaç model üzerinde çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERTaşeron işçi torba yasayı bekliyor! Neler değişecek? Taşeron işçi torba yasayı bekliyor! Neler değişecek?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:56 26.02.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more