Sözcü Plus Giriş

Halkbank’tan Çağlayan açıklaması

Halkbank'tan eski Genel Müdürü Süleyman Arslan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Zarrab davasına isminin karışması üzerine açıklama geldi. Banka açıklamasında, "Bankamızın tüm işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun hareket ettiği konusunda detaylı bilgilendirme yapılmıştır" ifadesi kullanıldı.

Güncellenme: 11:35, 13/09/2017
Halkbank’tan Çağlayan açıklaması

Amerika’da savcılar, İran’a karşı Amerikan yaptırımlarının ihlal edilmesine rol oynadıkları gerekçesiyle ekonomi eski bakanı Zafer Çağlayan ve Halkbank’ın eski genel müdürü Süleyman Aslan hakkında iddianame hazırladı ve mahkemeye sundu. Savcılık iddianamesinde Çağlayan ve Aslan yaptırımların ihlali için komplo ve işbirliği yapmakla suçlanıyor.

Banka KAP’a yaptığı açıklamada “Bankamız tarafından müteaddit zamanlarda yapılan özel durum açıklamalarında Bankamızın tüm işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun hareket ettiği konusunda detaylı bilgilendirme yapılmıştır.” ifadesini kullandı.

REUTERS

İlginizi ÇekebilirZafer Çağlayan'ın kod adı 'abi'Zafer Çağlayan'ın kod adı 'abi'İlginizi ÇekebilirHükümetten son dakika açıklaması: Zafer Çağlayan hakkında ilk yorum geldiHükümetten son dakika açıklaması: Zafer Çağlayan hakkında ilk yorum geldi
Yayınlanma Tarihi:13:22,