Sözcü Plus Giriş

Halkbank’tan Zarrab açıklaması

ABD'de itirafçı olan Reza Zarrab'ın Halkbank üzerinden İran'ın parasını akladıklarını iddia etmesinin ardından Halkbank'tan cevap geldi. Banka ,"Yapılan dış ticaret işlemleri ve para transferleri açık, şeffaf ve sistem üzerinde ilgili otoritelerce izlenebilir durumdadır" açıklamasını yaptı.

Sozcu.com.tr
15:12 -
Halkbank’tan Zarrab açıklaması

Halkbank’tan KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bankamız tüm iş ve işlemlerinde ulusal ve uluslararası düzenlemelere her zaman tam bir şekilde uymakta, paydaşlarının, iş ortaklarının ve mevduat sahiplerinin haklarının korunması için tüm tedbirleri almaktadır.

İŞLEMLER İLGİLİ OTORİTELERCE İZLENEBİLİR

Bankamız tarafından, bankacılık hizmetleri sunulurken mevcut düzenlemeler ve diğer tüm bankalarca bilinen ve izlenen dış ticaret uygulamaları dışında herhangi bir mekanizma, yöntem veya sistem kullanılmamaktadır. Yapılan dış ticaret işlemleri ve para transferleri açık, şeffaf ve sistem üzerinde ilgili otoritelerce izlenebilir durumdadır.

Bankamızın tüm iş ve işlemleri, ulusal ve uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarınca düzenli olarak denetlenmektedir. İlgili döneme ilişkin yapılan denetimlerde dış ticaret işlemleri de dahil bankacılık hizmetlerimizin yerine getirilmesinde uluslararası bankacılık düzenlemelerine ve kurallarına aykırılık tespit edilmemiştir.

KAYNAĞI BELİRSİZ TRANSFER İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLMEMİŞTİR

Bankamızca, herhangi bir ülkeyle ilgili olarak mahiyeti belirsiz ve hukuksuz bir ticari işleme taraf olunmamış, kaynağı ve mahiyeti belirsiz transfer işlemi gerçekleştirilmemiştir. İddia edildiği şekilde yaptırımlara konu işlemlerde yaptırımların aşılması amacına yönelik sistematik ve bilinçli bir ihlal söz konusu olmayıp yasaklı tarafların ve malların ihracına aracılık edilmemiştir.

Başta KOBİ’ler ve özelinde esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm kredi ve mevduat müşterilerimiz ile Ülkemiz ekonomisine 79 yıldır hizmet sunan Bankamızın faaliyetlerini geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tüm ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun, güçlü, güvenilir ve kesintisiz bir şekilde sürdüreceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

İLGİLİ HABERZarrab şema çizip 'Efendim' diyerek madde madde anlattı | Son dakika haberleriZarrab şema çizip 'Efendim' diyerek madde madde anlattı | Son dakika haberleri

 

İLGİLİ HABERSon dakika... Zarrab'ın ifadesinde flaş Egemen Bağış detayı...Son dakika... Zarrab'ın ifadesinde flaş Egemen Bağış detayı...
Son güncelleme: 14:23 04.12.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more