İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuşlara zam

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

İstanbul’da taksi ve taksi-dolmuşlara zam

Daha önce taksilere iki yıl üzerine yüzde beş oranında zam yapıldığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur şunları söyledi: “Taksimetre ücretlerine iki yıl üzerine zam adı altında yüzde beş oranında düzenleme yapılması artan giderlerimizin yanında bizleri çok zorlayan bir durum olmuştu.

Taksiciler kamera sırasında İlginizi Çekebilir Taksiciler kamera sırasında
Yaptığımız başvurular ve görüşmeler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyemiz taksicilerin çalışma şartlarını görmezden gelmemiş ve her yıl yaşanan zam polemiğini sonlandırmıştır. Bizler için her yıl zam yapılacak olmasının karara bağlanması son derece önemlidir. Belirlenen oran da esnafımıza nefes aldıracaktır. İBB yetkililerimize kendim ve esnafım adına müteşekkirim.”1

HER YIL EYLÜL AYINDA ZAMLANACAK

Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yapmış olduğu yeni düzenleme ile artık taksimetre ücretlerine her yıl eylül ayında düzenli olarak TEFE-TÜFE, asgari ücret ve yakıta gelen zam oranlarının ortalaması alınarak zam yapılacak.

Üstü açık lüks otomobili taksi yaptı İlginizi Çekebilir Üstü açık lüks otomobili taksi yaptı

İTEO Başkanı Yahya Uğur zam oranı ile ilgili müşterilerin taksicilerin çalışma şartlarını da düşünerek anlayış göstermelerini beklediklerini belirtti.

Ağrı'da 225 bin liralık araçla taksi hizmeti İlginizi Çekebilir Ağrı'da 225 bin liralık araçla taksi hizmeti

İŞTE YENİ FİYATLAR

Zamla birlikte İstanbul’da taksimetre açılış 4 lira olurken kilometre başına alınacak ücret 2 lira 50 kuruş oldu. Yeni gelen uygulamayla kısa mesafe ücreti de 8 lira 75 kuruştan 10 liraya yükseldi.

17 BİN 395 TANE TİCARİ TAKSİ VAR
İstanbul Taksi Esnaf Odası 2016 verilerine göre İstanbul'da 17 bin 395 tane ticari taksi bulunuyor.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...