SÖZCÜ’de mali açıdan hiçbir şey bulamadılar!

SÖZCÜ Gazetesi’ne yapılan algı operasyonu kapsamında yapılan soruşturmanın hukuka aykırı ve dayanağı olmayan iddialardan oluştuğu ortaya çıktı.

SÖZCÜ’de mali açıdan hiçbir şey bulamadılar!

SÖZCÜ avukatlarından Ceren Yakışır yaptığı değerlendirmede, savcılığın sevk yazısındaki iddialarının müvekkillerine hiçbir soruda yöneltilmediğini anlattı. Avukat Yakışır şunları söyledi:

‘PARA TRAFİĞİ YOK'

“Hem emniyet hem savcılık aşamasında mali açıdan sorulan soruların sevk yazısında belirtilen mali konuyla ilgili bölümlerle hiçbir ilgisi yoktu. Sevk yazısında belirtilen MASAK ve bilirkişi raporlarında FETÖ kapsamında soruşturma başlatılan firma ve şahıslarla Estetik Yayıncılık Havacılık ve Hava taşımacılığı Ticaret LTD ŞTİ.'nin yoğun ilişkisi bulunduğunun tespit edildiği iddia edilmişti. Ancak muhasebe sorumlumuza ne emniyet ne savcılık ne de mahkeme sorgusunda bu hususla ilgili soru yöneltilmiştir. Bu şirketlerin ve şahısların kim olduğu, ne tür para trafiği olduğu hususunda bir isnat (suç) ortaya konulmamıştır. Müvekkilimiz Yonca Yücekaleli'ye sorulan sorular ‘Kaç yıldır çalışıyorsun? Ne iş yapıyorsun?'dan öteye geçmemiştir. 17-25 Aralık soruşturmasını milat sayıyorlar. Fakat sevk yazısında belirtilen ve suçlama yapılan şirket 2013 yılından bu yana bulunmamaktadır. Bu dan bize soruşturma dosyasının ne kadar boş ve hukuktan uzak olduğunu gösteriyor. Bu kapsamda da bize yöneltilen suçlamaların hiçbir dayanağı yoktur. Dolayısıyla SÖZCÜ'nün FETÖ'yle mali açıdan da ilişkisi olmadığı açığa çıkmış ve bu sebeple de Yonca Yücekaleli serbest bırakılmıştır.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...